Vettel'e 392 gün sonra zaferi getiren strateji

Formula 1 Singapur Grand Prix'sinin galibi Sebastıian Vettel, 1 yıldan uzun bir süre sonra ilk kez yarış kazandı. Ferrari sürücüsü, son zamanlardaki performansıyla eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

NTV Spor 23.09.2019 - 14:41 | Son Güncelleme: 23.09.2019 - 14:43

Formula 1'de 4 kez Dünya Şampiyonu olan Sebastian Vettel, şeytanın bacağını kırdı. Ferrari'nin Alman pilotu, 1 yıl aradan sonra ilk Grand Prix zaferini Singapur'da kazandı.

Yarışa 3. sıradan başlayan Vettel, pite takım arkadaşı Leclerc'ten bir tur önce geldi. Monakolu pilot pitten çıktığında, Vettel onun önündeydi. Bu strateji, Vettel'e 392 gün aradan sonra yarış kazandırdı.

"Pite gelip gelmeme konusunda emin değildik. Ama Leclerc ve Hamilton'ın pite gelmediğini görünce ben girdim. Birinci olmak gerçekten çok güzel."

Alman pilot son galibiyetini geçen sene Belçika Grand Prix'sinde elde etmişti.

Uzun süre sonra podyumda en üstte duran pilot, duygusal anlar yaşadı. Galibiyetsiz geçen bu 1 yılda Vettel, 28 yarışın 9'unda sürüş hatası yaparak, alabileceği puanları pistte bırakmıştı.

21 yaşındaki Charles Leclerc'in başarılı performansları da Sebastian Vettel'in Ferrari'deki birinci pilot rolünün sorgulanmasına yol açmıştı.

İtalyan medyası da Vettel'in hatalarını sık sık yüksek sesle dile getirmişti.

Kariyerinin 53. galibiyetini alan 32 yaşındaki pilot, takım içindeki yerini sağlamlaştırmış görünüyor.

Sayfa Yükleniyor...