"Ramil birçok alkışı hakediyor"

GQ Men Of The Year Ödül Töreni'nde Yılın Sporcusu seçilen Ramil Guliyev'e ödülünü veren Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, Dünya Şampiyonu atlet için "Soyumuzun artık nelere muktedir olduğunu dünyaya bir kere daha ispat ediyor" diye konuştu

NTV Spor 16.02.2018 - 17:46

GQ Türkiye “Men Of The Year 2017” ödülleri törenle sahiplerini buldu. Yılın sporcusu seçilen Ramil Guliyev, ödülünü Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen'den teslim aldı.

1990'da Azerbaycan'ın Bakü şehrinde doğan Ramil Guliyev, 2011 yılında Türk vatandaşı oldu. 2017 yılında 100 metreyi 9.97'de koşarak 10 saniyenin altına inen üçüncü beyaz atlet olmayı başaran Guliyev, Londra'daki Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 200 metrede Dünya Şampiyonu oldu.

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, 200 metrede Dünya Şampiyonu olan Ramil Guliyev'e ödülünü verirken "Bir millet, iki devlet... İşte eseri... Bizim soyumuzun nerelerden geldiği, nelere artık muktedir olduğu kardeşimle beraber bir kere daha dünyaya ispat oluyor. Onun için bence bir alkışı değil, birçok alkışı hak ediyor" diye konuştu.

SON HABERLER

Sayfa Yükleniyor...