Busenaz Sürmeneli: Ülkeme daha çok madalya getireceğim, bunun için hazırım.

Türkiye'ye olimpiyatlarla ilk altın madalyayı kazandıran Busenaz Sürmeneli, seremoni sonrası TRT Spor'un sorularını yanıtladı ve "Altın madalya çocukluk hayalimdi. Çocukluk hayalim ellerimin içinde" dedi.

NTV Spor 07.08.2021 - 10:38

NT SPOR OLİMPİYAT ÖZEL SAYFASI

Ödül seramonisi sonrası duygusal anlar yaşayan Busenaz Sürmeneli, "Aslında ağlamak istemiyordum. Ama kendimi tutamadım. Marşımızı dinlerken boğazım düğüm düğüm oldu. İnanılmaz mutluyum. Çocukluk hayalim ellerimin içinde. Buradan bir kaç kişiye teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımla görüştüm az önce. 2013'te ona Sultanbeyli'de karşılaştığımda "Altın madalya alıp size hediye edeceğim" diye ona söz vermiştim. Ona armağan ediyourm. Bakanımıza, kulübüm Trabzonspor'a teşekkür ediyorum. Ekibime tek tek teşekkür ediyorum. Aileme buradan çok çok selamlar söylüyorum. Rahmetli dedeme bir sözüm vardı. "Kızım ben olimpiyatları göremem demişti ama sen kazan" demişti. Dedeciğim beni görüyoürsun. Sana sözünü tuttum. İnşallah daha güzeli olacak" dedi. 

Adımı altın harflerle tarihe yazdırmak istediğini kaydeden Busenaz Sürmeneli, "İnşallah çok çok güzel olarcak. Ülkeme daha çok madalya getireceğim. Bunun için hazırım. Ülkemizde yangınlar var. Önceki sözlerim yangın çıkaranlaraydı. Onların da başı sağolsun. Onların canı yanarken bizim de canımız yandı. Benimle ağlarken ağlayan gülerken gülenlere çok çok selam söylüyorum. Ben final kaybetmem dedim ve sonu güzel oldu" diyerek sözlerini tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...