"Ben olsam Riekerink'i gönderirdim"

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'daki teknik direktör tartışmalarını değerlendirdi.

NTV Spor

08.11.2016 - 17:53

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'daki teknik direktör tartışmalarını değerlendirdi. Riekerink'in bulunduğu pozisyonu haketmediğini düşündüğünü kaydeden Demirkol, "Ben yönetici olsam, onunla yolları ayırırdım" dedi.

"Fatih Terim mi geliyor?" sorusuna Mehmet Demirkol, "Çok normal değil mi? Çok tekrara giriyoruz ama bunların tartışılması çok normal. Riekerink'in tartışılmaması için sürekli 4 veya 5 puan farkla lider gitmesi lazım. Başka türlü mümkün değil. Olmuyor. 2 maç üstüste kaybediyorsun. Fikstür de zor. Trabzon, Başakşehir, Fenerbahçe... Yönetimin de işi zor. Yönetimin işi esasında yolunda gitti. Sezon başında Riekerink kötü gitseydi, insanlar Riekerink'in değil yönetimin gitmesini isterdi. Riekerink iyi gittiği için yönetim kendini biraz korumaya aldı. Kimse yönetimle ilgili bir şey söylemiyor."  yanıtını verdi. 

"RIEKERİNK BU POZİSYONU HAKETMEDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYOR"
"Galatasaray'da yönetici olsaydın, ne yapardın? sorusuna ise Mehmet Demirkol, "Şimdi ayrılırdım. Milli maç arası başında hemen ayrılırdım. Riekerink, bu pozisyonu hakettiğini düşünmüyor. Bu pozisyonun ceketi ona bol geliyor. Yapabilir; ama o yapamayacağını düşünüyor. Maç öncesi planların iyi olması, maç içindeki planlarının iyi yürümemesi de bundan kaynaklanıyor.

"FATİH TERİM GELİRSE İÇERİDE BÜYÜK BİR SALLANTI OLUR"
Jan Olde Riekerink'in gidip Fatih Terim'in gelme senaryolarını da değerlendiren Demirkol, "Zor görünüyor. Riekerink gitti Fatih Hoca geldi. İçeride büyük bir sallantı olur. Selçuk İnan, Milli Takımdan kadro dışı olsaydı iyice bir karmaşa olacaktı. Biraz gevşedi ama; Snejder, Podolski ve Eren'le zor olur." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...