Mehmet Demirkol: "Bunun adı soytarılık! Başka bir şey değil"

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Medipol Başakşehirli oyunculara PFDK'nın verdiği cezaları sert sözlerle eleştirdi ve "kusura bakmayın, isterseniz dava açın yaptığınız iş soytarılık" dedi.

NTV Spor 26.04.2017 - 12:37 | Son Güncelleme: 26.04.2017 - 12:39

Ufuk Ceylan ve Yalçın Ayhan'a 5, Volkan Babacan'a 1 maç men, Emre Belözoğlu'na ise 50 bin Lira para cezası verilmesini sert sözlerle eleştiren Mehmet Demirkol ironi yaparak, "Volkan herhalde kolu sakatlandı nasıl olsa oynamayacak dedi ve "Yumruk vurduktan sonra bayağı kolu sallanıyor. Bileğini tutuyor. Yukarıdan vuruyor, sonra ah diyerek kolunu tutup gidiyor. Herhalde 'oynayamaz ceza vermeyelim' dediler. Biz bu görüntüleri görmesek kimbilir ne karar vereceklerdi. PFDK kendini lağvetmiş durumdadır. Benim gözümle gördüğüm şeyi 'olmadı' diyorsa eğer siz hukukçu filan değilsiniz ki; yaptığınız iş kusura bakmayın isterseniz dava açın, soytarılık. Bu soytarılık.

Adam yumruğu vuruyor, "bu saldırı değil' diyorsun. Bütün hukukçular da bir araya geliyor, 'burada saldırı yok' diyorlar. Bunun adı ne? Soytarılık, başka bir şey. Bu görüntüler olmasa, bu görüntülere ulaşmasak, belki de ceza vermeyeceklerdi. Görürken bile bunu yapıyorlarsa, görmezken kim bilir ne yapacaklar. Kendilerini lağvettiler. PFDK hükümsüzdür. Disiplin Kurulu'nun bundan sonra vereceği bütün cezalar hükümsüzdür. Ben tanımam. Bana ceza verse tanımam." dedi.  

Volkan Babacan'ın yumruk attıktan sonra bileğini tuttuğunu kaydeden Demirkol, "Nabzına mı bakıyor?. Emre nerede? Olayların çıkması, Emre sebebiyle oldu. Ne yapıyor? Bilmiyorum. Belki de arkada başka birisiyle kavga ediyor. Önemli değil, gördüğüme bakıyorum. Gördüğümden bile bu cezayı çıkarıyorsan... 'Göksel Gümüşdağ'ı tebrik ederiz' dedik. 'Mükemmel' dedik. Ne oldu. Her zamanki gibi kandırıldık. teşekkür ediyorum, bizi enayi yerine koymaya devam edin. Göksel Gümüşdağ'a teşekkür ettim. 'Biz önce cezasını verdik' dedi. Bunu gördükten sonra tiyatroymuş. Başka bir şey değil." ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...