Mehmet Demirkol: Burada patron Sneijder

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'daki durumu değerlendirdi ve "Riekerink'i Sneijder şımarttı. Burada patron Sneijder ve köprüyü geçinceye kadar herkese dayı diyeceksin" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 01.03.2017 - 12:32

Habertürk gazetesindeki Wesley Sneijder'in teknik direktör Igor Tudor'a yönelik "Beni de kadro dışı bıraksın" ve Fotomaç gazetesindeki Sarı Kırmızılılar'ın yeni teknik direktörü Tudor'un yönetime gönderdiği raporda yer aldığı iddia edilen "Jor çok şımartmış" haberler için Mehmet Demirkol şu ifadeleri kullandı:

"Hamza Hoca geldiğinde en büyük övgüyü video analizi kaldırdığı için almıştı. "Bravo hamza hoca" dediler. Bunları unutmamak lazım. Tudor geldi, video analiz başladı, 'Bravo tudor' deniyor. Bu iş Fatih Terim gönderildiği dönemde Ünal Aysal ile Drogba'nın yaptığı görüşmelerde başladı.

Galatasaray'ın şu andaki kadrosu direk yönetimle bağlantı kurabilen aradaki bütün her şeyi geçebilen oyuncular var. Fenerbahçe'de durum tam tersi. Fenerbahçe'de yönetim direk oyunculara gidiyor, müdahele ediyor. Advocaat da bundan şikayetçi. Galatasaray'da da oyuncular direk yönetime gidebiliyor. Aradaki kişinin hiç bir önemi yok. Fatih Hoca'dan sonra gelen teknik direktörlerle oyuncuların bağlantısı her zaman zayıf kaldı. Prandelli'de de bu böyleydi. Mancini'de biraz değişikti. Hamza hoca tamamen durumu idare etti. 2. sene dizginleri biraz ele alayım dedi, iş patladı. Mustafa Hoca hiç yapamadı. Olmadı. Sneijder falan "Bu takım hiç taktik çalışmıyor" dedi. Oralara geldi iş.

"BURADA PATRON SNEIJDER"
Zaten Riekerink, Sneijder'e danışılarak verilmiş bir karar. Burada Sneijder ise eğer konu Sneijder'i şımartan Riekerink değil. Riekerink'i şımartan Sneijder. Buradaki patron Sneijder. Teknik direktör Sneijder. Bunu kabul edip ona göre davranmak lazım. Bu genel ilkelere ters olabilir. Ama durum budur. Bağlama göre davranmak gerekir. Senin elindeki 1 numaları hücum silahı Sneijder mi? Sneijder'in Bruma'ya önemli etkisi yok mu? Var. Bunları idare edeceksin. Bruma'yı dışarıda bırakıp, Sneijder'in de hocasını yollarsan iş yürümüyor. Herkes çalıştığı işte, bulunduğu sınıfta -öğrenciler için bunu söylüyorum- düşünsün, bir anda elinizden bütün bunlar alınırsa sendelersiniz. Durum bu. Duruma göre davranacaksın.

"KÖPRÜYÜ GEÇENE KADAR HERKESE DAYI DİYECEKSİN"
Tudor yapmak istiyorsa ki; sistemi değiştirmeli tabii ki. Böyle olmaz. Bunun üzerine bir gelecek kurulmaz. Bu bugünün işi değil. Köprüyü geçene kadar herkese dayı diyeceksin. Problem öğrenci işlerindi. Burada şımartılan Riekerink. Adamı 17 bin Euro'ya getirdin, 900 bin Euro para verdin bir anda. Adam ne olduğunu şaşırdı. Matematiği bu. Buraya 3 bin liraya çalışmak için geliyorum, benim arkadaşımsın bir iş ayarlıyorsun bir anda 50 bin veya 100 bin lira kazanmaya başlıyorum. Benim öyle bir becerim yok. Kim şımartılmış oluyor. Ben şımartılmış oluyorum. Orada senin aleyhine bir şey yapar mıyım? Böyle bir şey olur mu? Dursun Özbek geçen sene kulüp ve futbol yönetimi üzerine saatlerce toplantılar yapmadı mı? Burada bir yönetim zaafiyeti var ama bu 12 haftayı kaybetmeyi gerektirmiyor. Galatasaray, benzer bir durumda 3 kupa aldı.

Sayfa Yükleniyor...