Mehmet Demirkol: "Efsaneler birbirlerine efsane gibi davransın"

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'de yaşanan Alex sorununu yorumladı ve "Bunu anlamıyorum. Alex, Türkiye'ye neden geldi değil; esas neden gitti?" diye sordu.

NTV Spor 14.03.2018 - 12:05 | Son Güncelleme: 14.03.2018 - 12:08

Alex de Souza'nın kitabının tanıtımı için Türkiye'ye gelmesini yorumlayan Mehmet Demirkol, "Aziz Yıldırım'ın yerinde olsam kendi locama davet ederim. Adamın stadın karşısında heykeli var. O gün eleştirenler bile bugün çok seviyor. Kulüp tarihine geçen adam. Bunu idare etmek bu kadar mı zor?" dedi.

"-Alex de Souza neden gelmiyor?- diye sormak lazım." diyen Demirkol, "Ben de Alex de Souza'yı ben de çok eleştirdim. Bir winner olduğunu düşünmüyorum ama çok büyük oyuncu. Onun orada heykeli var. Herkesi heyecanlandırması gerekirken, bu heyecandan bizzat Aziz Yıldırım yararlanabilecekken, bu seçim öncesi kendisi onu davet etse ve "yanıma otur" dese, bu taraftarı memnun eder mi etmez mi? Taraftarlık denen şey, senin efsane gördüğün insanların birbirlerine de efsane olarak davranmalarını içerir. Aziz Yıldırım da efsanedir. Eleştirsek de, yanlışlarını söylesek de... Alex de büyük bir efsanedir. Bu insanların birbirlerine efsane olarak davranmaları lazım. Aykut Kocaman da dahil olmak üzere. Bunun neden böyle idare edildiğini anlamıyorum. 'Neden Türkiye'ye geldi değil, esas neden gitti?" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...