"Hayatımda bir kırmızı kart vardır; odur"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, %100 Futbol'da futbolculuk döneminde gördüğü tek kırmızı kartın hikayesini anlattı. Eski takım arkadaşları, Tayyip Erdoğan'ın futbolculuğunu yorumladı.

NTV Spor 12.11.2017 - 17:59 | Son Güncelleme: 12.11.2017 - 21:38

RIDVAN DİLMEN: Hiç kırmızı kart gördünüz mü?
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Bir kere... Çok da aslında ciddi bir şey değildi ama... Anadolu Hisarı Stadı’nda yanılmıyorsam Yıldız ile oynuyorduk. Takım kapnaıyım aynı zamanda... Kaptanlığın verdiği itirazı yaptım. Hakem bana kırmızı kartı çıkardı. Hayatımda bir kırmızı kart vardır; odur. Başka yok...

ESKİ TAKIM ARKADAŞLARI TAYYİP ERDOĞAN'I ANLATIYOR
Nevruz Şerif(IETT eski oyuncusu)
İETT'de de oynadı. O IETT'de oynadığı yıllarda bizde Kaleporoviç antrenördü. Kaleporoviç dedi ki, "Sizde semt arkadaşınız Tayyip var. Uzun futbolcu" dedi. Ben de "Sir hemen al" dedim. Çok iyi futbolcu. O hakikaten gerçekten öyleydi. Ben teknik bir futbolcu olarak anılırdım. Benden daha teknikti.

Arif Özgülüş (IETT eski oyuncusu)
O kadar çok anımız var ki. IETT'de beş sene beraber oynadık. O dönemde amatörde çok güçlü takımlar vardı. Takımımız hep kolej takımı gibiydi. Disiplinli ve çalışkandı. Kaptanımızdı. Karşısında hep titrerdik. Takım yenildiği zaman, bizleri çok haşlardı. Hep kazanmak isterdi. Futbolu da çok iyiydi. İdaresi de iyiydi. Takımı toparlardı.

BÜLENT AZAKLI (İETT eski oyuncusu)
Kendisi çok disiplinli, tertitli, çalışkan, hoşgörülü, cesur. Esprili bir kişiliği vardı. Çok kuvvetli ve güçlüydü. Öyle bir grubun içerisinden sayın Cumhurbaşkanımız gibi bir liderin çıkması bizim için onur ve gurur vesilesi oldu. Futbolu bırakma noktasına gelmiştim. Soyunma odasında beni 2 gül terapi etti. Onun için şükran borçluyuz.

MURAT KOSOVA: Burada stadın açılışında izledik gol vuruşlarınız çok şaşırttı. Sol, sağ, iç, dış...
RIDVAN DİLMEN: Hiç unutmuyorum ramazandı ve Diyarbakır’dan gelmiştiniz. Belki de yolda açtınız iftarı... Sıcak hava... Ayağının tozuyla çıktı. “Eyvah!” dedim. “İnşallah bir sıkıntı olmaz.”
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Ben de biraz mütereddittim. Oruç, uçakta iftar... Uzun yoldan geliyoruz. Millete rezil olmak da var.

MURAT KOSOVA: O gün sakatlananlar da oldu.
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Sakatlanan yanında...
RIDVAN DİLMEN: Sayın Cumhurbaşkanı’nı düşünürken kendim gittim.

"EROKSPOR'DA OYNARKEN FORMAMI ANNEM YIKARDI"
MURAT KOSOVA:
Takım kaptanı olmak, liderlik... Bizim jenerasyonumuzda okumak ve spor yapmak, bu tesisleşmeyle artık daha kolay ama
RIDVAN DİLMEN:
Allah rahmet eylesin, anneniz Tenzile Hanım futbolculuğunuza nasıl bakıyordu. O zamanlar anneler formaları yıkar tekrar gönderirdi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Aynen öyle... Gerçi bizim Camialtı’nda da, İETT’de de öyle bir sorunumuz yoktu. Ama Camialtı’na gitmeden önce Erokspor’dayken anacığım formamı evde yıkardı, kuruturdu. “Niye oynuyorsun, bak çamur olmuş” falan hiç yok. Alır yıkar, hatta daha da ileri gider ütüler, formamı bana verirdi. Ben de kulübe götürür formayı teslim ederdim.

Sayfa Yükleniyor...