"Mesut Bakkal mı olacaksın, yoksa Şenol Güneş mi?"

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın başarısını değerlendirdi, teknik direktör Şenol Güneş'in mantalitesini övdü...

NTV Spor 22.11.2017 - 12:28
"Mesut Bakkal mı olacaksın, yoksa Şenol Güneş mi?"

NTV Spor yorumcusu , 'ın başarısını değerlendirdi; "Tarih yazdı" başlıkları için de şu sözleri kullandı: 

"Bu tarih yazarı, dilimize, edebiyatımaza çok yapıştı. Şenol Hoca'nın söylediklerinden yola çıkarak, biraz geleceğimizi yazmamız lazım. Gelecekle ilgili dizilerimiz bile yok. Burada tarih değil, gelecek yazıyor. Türk hocaları bu başarıya öykünüp, gelecekle ilgili planlama yamalı. 

Burada bir gelecek yazılıyor. Hocaların önünde bir seçenek var. Kardeşim mı olacaksın, mi olacaksın? Mevzu budur. Ya da Mesut Bakkal, ilk dönem çıktığı gibi Mesut Bakkal'lığına geri dönecek mi? Yoksa, 'nerede o var, nerede bu var' deyip atlayayayım mı olacak? Konu bu.

Bir gelecek inşa ediliyor, olmalı. Beşiktaş'ın bu oyunu Türk futbolunun bir yansıması değil; önünde. Bir dönem Galatasaray'da olduğu gibi, 96-2000'de... 2002'den sonra Antep, neredeyse Roma'yı eliyordu. Denizli, dünyanın turunu geçti, gitti. Gençlerbirliği, Mesut Bakkal'ın da içinde olduğu ekip, yarı finale gidiyordu. Neden? Trenin peşine takılıp gittiler. Biz bunun peşine takılıp gidecek miyiz, gitmeyecek miyiz? Konu budur.

Bu mevzuda önemli olan gol. Tarihse, tarihte başarılı olmuş takımlara bakalım. Hepsinin kafasında gol var. Fatih Hoca'nın, Zico'nun, Lucescu'nun ilk senesinde gol var. İkinci sene o takımla bu kadar olur ki o takımda çok gol attı. Mevzu neymiş? Kafanda gol olacak. Hücum futbolu gibi kafanda uhrevi, enterasan şeyler değil. Konu budur.

Beşiktaş'ın da bu grupta sıkıntı çektiği dakikilar, golü düşünmediği dakikalar. Aman skoru koruyalım diye düşündüğünde, darmadağın oluyorsun.

Sayfa Yükleniyor...