Mehmet Demirkol: "Nasıl tiksinç bir tavır. Siz kimsiniz?"

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Başakşehirli oyuncuların A Spor muhabir ve kameramanına yaptığı ziyaretteki açıklamalara sert tepki gösterdi.

NTV Spor 26.04.2017 - 12:13 | Son Güncelleme: 26.04.2017 - 12:58

Başakşehirli oyuncuların Rize'de A Spor kameramanı ve muhabirine yaptığı saldırıyı değerlendiren Mehmet Demirkol, "Gazeteci orada görevini yapıyor. Bir olay var onu çekiyor. Bizde gazetecinin görevinin ne olduğu unutuldu. 'Niye çekiyorsun?' diyor. Orada pazar var onu mu çekeyim. Burada olay var, onu çekiyor. Bizde meslek örgütleri niye var belli değil. TSYD'ye niye üyeyim, belli değil. Ne işe yarar belli değil. Hiçbir işe yaramayan örgütler bunlar." dedi.

"Sevgili meslektaşımız da Rize'den kalkıp buraya geliyor. Onlar sana gelsin, sen neden geliyorsun." tepkisini gösteren Demirkol, "Volkan'ı gayet efendi bir çocuk bilirim. Bir havalar. Bir kibir. Emre, 'bu yaptığımız da örnek olsun" falan diyor. Kibire bak. İnanılır gibi değil. Adama 5 kişi saldırmışsın. 5 sporcu, bir kişiye saldırıyorsa bunun bir adı vardır. Bunu ben söylemeyeyim, siz biliyorsunuz.

Adamı yerdeyken tekmeliyorsun, sonra da televizyona çıkıp 'Bunu da kimse yapmaz" da diye kibir gösterisi. Bu nedir ya!. Nasıl tiksinç bir tavır. İnsan nasıl bu kibrin içine düşebilir. Kimsin kardeşim sen? Adam da o sırada yanında oturuyor. İnanılır gibi değil. İnsan bu kibire kendini nasıl kaptırır? Çok şaşırıyorum. Bunlara sorsan çok da inançlı insanlar. Kibirden büyük günah var mı? En büyük günah kibirdir.

Buna kendilerini nasıl kaptırıyorlar. Biraz kendinize gelin. Biraz insan olduğunuzu hatırlayın. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuzu, sizin de bir vatandaş olduğunuzu, sizin de sorumluluğunuz olduğunu bir hatırlayın. Arkadaşlar, "Çok özür diliyoruz" deyin. Hakikaten çok büyük bir pişmanlık içindeyiz, kusura bakmayın. Beni affetmesen de hak veririm sana, bitsin bu. Bu kadar basit. Televizyona çıkıp "Bu yaptığımızı da herkes yapmaz diyor" Aaaaa.. Tabii yapmaz. 5 kişi bir adama saldırır mı? Bu yaptığınızı kimse yapmaz. Özür dilemeyi, bırak ben söyleyeyim.

Bu nasıl bir kibir. İnanılır gibi değil. Allah ıslah etsin. Anlamıyorum. Kim olursan ol. İster futbolcu, ister bilmem kim olursan ol. Ne olursan ol. İnsansın sonuçta. Karşındaki de insan. 5 kişi bir kişiye saldırıyorsunuz. Hepiniz de sporcusunuz. Parmağınızla indirirsiniz. Öyle bir şey olur mu?" sözleriyle Başakşehirli oyuncuların tavrırlarını sert bir şekilde eleştirdi.

Sayfa Yükleniyor...