"Sneijder'i memnun edecek teknik direktör..."

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'daki teknik direktör konusuna değindi.

NTV Spor 25.01.2017 - 12:31 | Son Güncelleme: 25.01.2017 - 12:46

Galatasaray'daki teknik direktör konusu Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol'la Spor Servisi'nde masaya yatırıldı. Fuat Akdağ'ın Wesley Sneijder ile Riekerink arasında güçlü bağlar olduğunu düşünmüyorum" yorumuna Mehmet Demirkol, "3 farklı açıdan bunu değerlendirebiliriz. Hamza Hoca ve Mustafa hoca döneminde de başka dönemlerde de Sneijder takımın doğru çalışmadığını iddia etti. Takımın nasıl doğru çalışması gerektiği konusunda ona soru sorulduğunda da O, Riekerink'i gösterdi. Şu anda takımın çalışma sisteminden memnun.

2. Ekonomik tarafı var bunun. Galatasaray'ın bir maaş sıkıntısı var. Bu maaş sıkıntısı olduğu için 5.5 milyon Euro'luk 2 tane oyuncunuz varsa, Muslera ve Sneijder bir de üstüne 3 milyonluk teknik direktör koyduğunuzda 8.5 milyon eder. Onun yerine 900 bin Lira'lık koyduğunuzda 6.5 milyon Euro eder. 2'ye böldüğünüzde 3.2 eder. Bir paket olarak baktığınızda teknik direktör artı futbolcu sana kelle başı 3.2'lik çıkıyor.

3. Riekerink değiştirilebilir mi? Sneijder'i ikna edebileceğin bir isim vardır. O zaman ikna edebilirsin. Riekerink'i çok sevdiği için de Sneijder istiyor olabilir. Ama daha çok onun çalışma sistemini sevdiği içindir. " dedi.

"Sneijder'i memnun edecek teknik direktör kim olabilir? Benim aklıma birisi geliyor." diyen Mehmet Demirkol'a, Fuat Akdağ'ın, "Fatih Hoca mı?" sorusu üzerine Demirkol "Bilmiyorum" yanıtını verdi. Demirkol daha sonra, "Abdullah Avcı." ifadelerini kullanırken, "Abdullah Avcı'nın basın toplantıları belli. Oyuncusuyla açık açık konuşuyor. Ama şu anda olmaz. Geri kalanlar kusura bakmasınlar değerli teknik direktörler; ancak bildik isimler dışında bir teknik direktör adayı olmadığını kendileri de kabul ederler." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...