"Sürpriz mi, değil"

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Medipol Başakşehir-Galatasaray maçını değerlendirdi ve Sarı Kırmızılılar'ın bu sezonki kaderinin Beşiktaş maçında belli olacağını söyledi. Dilmen, 2-1'lik skor için de, "Sürpriz mi, değil" yorumunu yaptı.

NTV Spor 04.02.2017 - 23:20

Medipol Başakşehir-Galaltasaray maçını değerlendiren Rıdvan Dilmen, "Sürpriz mi, değil" ifadeleriyle sözlerine başlarken, "Hem oynadıkları futbol hem de ligdeki pozisyonları ve en son oynadıkları lig maçına baktığımızda Başakşehir'in daha üstün olduğunu görüyoruz. Galatasaray'ın bugün 2 şansı vardı. Bir 36. saniyede Podolski'nin şutu direkten dönmeyecekti, 2 Sneijder sakatlanmayacaktı. Bir de kendi de inanmadığı 2. yarıda, uzatmalarda bir gol buldu. İnandığı için değil. Öyle oynuyorlardı. Başakşehir son paslarda 3'e, 4'e de gidebilirdi." dedi.  

İki takımı da değerlendiren Dilmen, "Kulüp yönetimi, Abdullah Avcı, iyi bir futbol takımı, kötü yönetilen bir futbol takımı ve top rakipteyken Türkiye'nin en zayıf takımı oynadı. Bir de Ceyhun'un (yan hakem) katkılarıyla ilk 8'e kaldı. Yardımcı hakem Ceyhun'u niye sona bıraktım. 0-0 giderken ofsaytı kaçırması, Emre'nin pozisyonunun kırmızı kart olma ihtimali yüksek ki; gördüğümüz kadarıyla kırmızı kart. İlk 5'i başkan, teknik direktör, oyuncu grubu, futbol anlayışları dedim ve Galatasaray'ın kötü oluşu, 6.'sı da hakem. Nasıl, Beşiktaş'ın 5-1'lik galibiyetine bir şey söyleyemezseniz ki Aykut Hoca da sadece 2. gol öncesi pozisyona gitti, çünkü 5-1 bitti ve Beşiktaş çok iyi oynadı. Sürekli FIFA yardımı hakemi olmasına karşın, bugün skoru etkileyen 2 tane ciddi hata yaptı." yorumlarını yaptı.  

Galatasaray'ın sezon başından beri kötü oynadığının aşikar olduğunu savunan Dilmen, "26 Şubat'ta mı oynanacak Beşiktaş maçı. O maçta kaderi belirlenecek, bu sezonu kapatıp kapatmayacağı. Avrupa'ya zaten cezasından dolayı gidememişti. Bugün de güçlü bir takıma kaybettiler ve elendiler. Maçtan önce favori değildi, yüzde 55'e yüzde 45 veya 50-50 bir maçtı." diyerek sözlerini tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...