"Tuzla maçında hat-trick yapanı öve öve bitiremiyorlar"

Burak Yılmaz, %100 Futbol Yılbaşı Özel programında Çin'e gidiş hikayesini anlattı ve "Ben Galatasaray'da 141 maçta 82 gol attım ve bunlar Tuzla, Dersim maçlarında değildi. Şimdi Tuzla maçında hat-trick yapanı öve öve bitiremiyorlar." dedi.

NTV Spor

29.12.2016 - 23:18 | Son Güncelleme: 29.12.2016 - 23:25

Otobüs olayıyla ilgili düşüneleri sorulan Burak Yılmaz, "Tabii ki de kırılıyorsun. Talihsiz bir olay. Orada haksız olduğumu hiç düşünmüyorum. Ama baktığım zaman sürekli benim aleyhimde konuşuldu. Benim aleyhimde ne konuşulacak. Uzaktayım. Çok şükür iyiyim. Milli Takım'a da dönmüşüm" dedi.Rıdvan Dilmen'in, "O kadar mı bunalmıştın burada" sözleri üzerine golcü oyuncu şu açıklamaları yaptı, "Burada bunalmıştım. Özel sebeplerim de vardı. Biliyorsunuz, benim Galatasaray ve Trabzonspor'dayken çok iyi zamanlarım oldu. Ama, bilmiyorum herhalde yüzün mü eskiyor? Galatasaray'da 141 maç oynadım 82 gol attım ama hiçbirisi Dersim, Tuzla o maçlar değil. O maçların hiçbirinde oynamıyordum zaten. Finalde oynuyordum. Lig, Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Ligi Kupası finalinde attım. O yüzden bu istatistik de içimdedir. Birisi hat trick yapıyor -Arda Turan: Sağol - (gülüşmeler). Türkiye için konuşuyorum. Öve öve bitiremiyorlar. Atıyorum Tuzla'ya karşı Galatasaraylı oyuncu hat-trick yapıyor, öve öve bitiremiyorlar. Ben finalde oynuyordum. Milli Takım'da da 22 golüm var. Milli Takım'da en çok gol atan 2. oyuncuyum. Birinci oyuncuyu yakalamak zor çok zor da..."

Beşiktaş ve Gençlerbirliği zamanlarında çok eleştirildiğinde onların umrunda olmadığını kaydeden Burak Yılmaz, "21-22-23 yaşlarında hiç umrumda olmuyordu. 'Şimdi tecrübelisin takma deniyor.' Hiç öyle olmuyor. Büyüdükçe çok zoruna gidiyor. Bir tane maç atmıyordum. Benim yüzümden yenil ya ne var yani. Çok ağır eleştiriliyordum." diye konuştu.

Emre Belözoğlu, "kendini rahatlatacak bir formül var, bunu bir tek sen yaşamıyorsun. Bunu Türkiye'de o seviyeye gelmiş her oyuncu yaşıyor."derken, Burak Yılmaz, "Şimdi Selçuk yaşıyor. Ben varken eleştiri yüzde 50 - 50 bölünüyordu. Şimdi o tek kaldı. Ona biraz yükleniyorlar. İnşallah herkes onun değerini bilirler." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...