"Avrupa'ya çoğu zaman gidiyordum zaten!"

Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden Sergen Yalçın, NTV Spor'da Rıdvan Dilmen ile Adil Oyun'un bu haftaki konuğuydu. Tuğba Dural ve Nebil Evren'in sunduğu programda kariyeriyle ilgili bazı anıları ve bilinmeyenleri paylaşan Sergen Yalçın, esprileriyle de izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

NTV Spor 29.04.2016 - 01:01

Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmaya başlayan Sergen Yalçın'ın "Futbolculuğunuz döneminde Avrupa'ya gitmeyi düşünmediniz mi?" sorusuna verdiği "Avrupa'ya çoğu zaman gidiyordum zaten!" yanıtı herkesi güldürdü. Zamanında İngiltere'den Newcastle United, İtalya'dan Inter ve Almanya'dan Bayern Münih ile transfer konusunda görüşmeler yaptığını açıklayan Sergen Yalçın "Bizim zamanımızda Avrupa'ya transfer olmak zordu. Çünkü bonservis bedelleri yüksekti. Alpay Özalan, Aston Villa'ya 9 milyon Euro'ya gitti. Benim için istenen rakam ise 5 katıydı. Avrupa'ya gitmediğim için pişman değilim. Aslında Avrupa'da önemli takımlarda oynayabilirdim yetenek olarak. Buna inanıyorum. Hoca (Rıdvan Dilmen) da oynardı. Ama ben Türkiye'de kalmayı tercih ettim. Buradaki hayat daha cazip geldi. Yurtdışında en fazla 3-5 gün kalabiliyorum" ifadesini kullandı.
               
SERGEN YALÇIN'IN KONUK OLDUĞU ADİL OYUN'UN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Sergen Yalçın, "Sizi farklı kılan neydi?" sorusuna verdiği yanıtta ise ilginç bir detay-bilgi paylaştı. Sergen Yalçın, Beşiktaş altyapısında oynarken Serpil Hamdi Tüzün'ün direktifi doğrultusunda her gün kağıda 10 tane gol pozisyonu çizdiğini ve bunun, kariyerinde çok büyük faydalarını gördüğünü söyledi. Yalçın "Sosyal hayatımda futboldan konuşmayı çok sevmiyorum. Oynarken de konuşmazdım. Oynarken öyle iyi işler yapıyordum ki, gittiğimiz yerlerde sürekli pohpohlanınca kendimizi dev aynasında görüyorduk. Benim kafa yapımla ayağa gidiş mesafesi hemen hemen hiç yok gibiydi. Düşündüklerinizi anında sahada yapabilmek zordur. İkisini birlikte yapmak zor iştir. Karşındaki oyuncudan 1 saniye önce düşünmen lazım. Küçüklüğümde bunlara çok çalıştım. Kafamda pozisyon üretir, sonra da onları kaleme alıp çizerdim. Her gün 10 tane gol yazardım. Kafamda o pozisyonları kendim başlatıp, finali ben yapıp golü atardım. Her gün bu çizimleri yapa yapa o kadar geliştim ki. Öyle goller anlatırım ki zamanında hepsini kağıda çizmişimdir. Bunu da bana ortaokul 1'e giderken Serpil Hamdi Tüzün hocamız öğretmişti. O kadar çok yazdım ki gol kalmadı" dedi.
  
Sergen Yalçın, kariyerinin en önemli maçının ise 2002-2003 sezonunda Beşiktaş'ın kendisinin golüyle 1-0 kazandığı Galatasaray karşılaşması olduğunu belirtti.

 

 

 

Sayfa Yükleniyor...