"Onlar ayırmadı ben ayrıldım"

Teknik Direktör Ersun Yanal Adil Oyun programına konuk oldu... Fenerbahçe'den neden ayrıldı? Bir gün geri döner mi?.. A Milli Takım'ı çalıştırdığı dönemle ilgili ne düşünüyor?.. Yanal tüm bu sorulara Adil Oyun'da yanıt verdi.

NTV Spor 01.04.2016 - 14:10
Adil Oyun programının bu haftaki konuğu teknik direktör Ersun Yanal'dı. NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ile birlikte Maltepe Üniversitesi'ni ziyaret eden Ersun Yanal, öğrencilerin sorularını yanıtladı.
 
Fenerbahçe'den ayrılık sürecini anlatan Yanal, “Fenerbahçe Türkiye'nin, belki de dünyanın en önemli sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi. Bir kulüp demiyorum. Oradaki yaşadığım mutluluğu tekrar hatırladığımda tekrar mutlu oluyorum. Benim tek başına başardığım bir süreç değil; çünkü biz çok kalabalık bir aileyiz. Futbolcumuz var, yöneticimiz var. Kendi çalıştığımız takım arkadaşlarımız var. Önemli bir birliktelik yaşadık. Sayın başkan, yönetim kurulu, futbolcu kardeşlerimiz, bizim çalışma ekibimiz, taraftarlar, hep birlikte mutlulğuğu hakettik. O sene herkesin saygı duyduğu, saygı gösterdiği çok güzel bir sezon yaşandı. Orada mutlu olmak hepimizin gururuna çok ciddi dokundu. Gururlandık. Fikirler birlikte olduğunda büyük işler başarılıyor. Fikirler birlikte olmadığında ayrılıklar gerekiyor. Bizim de orada fikirler birlikte olmadı. Haksızlık diye bir şey yok. Düşünceler var. Size göre haksızlık, onlara göre haklı olabilir. Dolayısıyla Fenerbahçe'nin menfaatleri ve çıkarları o gün onu gerektiriyordu” dedi.
“Siz mi ayrıldınız yoksa onlar mı ayırdı” sorusuna ise Yanal, “Hayır ben ayrıldım” yanıtını verdi.

Yanal, A Milli Takım teknik direktörlüğüne getirildiği dönemle ilgili ilginç bir tespit yaptı ve “Milli Takım teknik direktörlüğüm beni zorlamadı; ülkeyi zorladı. Beni hiç zorlamadı, yaptığım en kolay antrenörlüktü ama ülkeyi çok zorladı. Ülke bu konuda hazmetmede biraz zorluk yaşadı” ifadelerini kullandı.

Yanal'ın açıklamalarını ve programın tamamını Video Galeri'den izleyebilirsiniz...

Sayfa Yükleniyor...