"Lanetliyoruz!"

Ankara'daki saldırıya spor dünyasından da tepki var...

NTV Spor 14.03.2016 - 00:24

Ankara'da çok sayıda vatandaşımızın hayatını yitirmesine veya yaralanmasına yol açan saldırıya, spor dünyasından da tepki yağdı. Pek çok federasyon ve kulüp, saldırıyı kınadı.
 
FUTBOL FEDERASYONU: TERÖRÜ LANETLİYORUZ
Bugün akşam saatlerinde Ankara'da bombalı bir araçla yapılan bir saldırı sonucu ilk belirlemelere göre 27 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, başkentine son altı ayda yapılan üçüncü saldırıyla yıldırılmaya, bir şeylerden vazgeçirilmeye çalışılıyorsa tüm bunların nafile çabalar olduğuna olan inancımızı belirtmek isteriz. Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak bu insanlık dışı, kalleş saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalan yakınları ve sevenlerine sabır dileriz.

BASKETBOL FEDERASYONU: TERÖRÜ LANETLİYORUZ
Bugün akşam saatlerinde Ankara'da meydana gelen patlamada çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve çok sayıda vatandaşımızın da yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.
 
Yaşanan terör olaylarını lanetliyor, bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz.
 
Saldırıda hayatını vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

VOLEYBOL FEDERASYONU: TERÖRÜ LANETLİYORUZ
Ankara'da yaşanan patlamada çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve birçok sayıda vatandaşımızın da yaralanmış olduğunu öğrenmiş olmanın üzüntüsü içerisindeyiz.
 
Yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.
 
Patlamada yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.
 
Tüm terör saldırılarını nefretle kınıyoruz, terörü ve teröre destek verenleri lanetliyoruz.

BEŞİKTAŞ: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN
Ankara'da meydana gelen patlamada çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirmesi ve yaralanmasının derin üzüntüsünü yaşıyoruz.
 
Saldırıyı şiddetle kınıyor, terör saldırılarının tümünü lanetliyoruz. Barış ve kardeşliğe yapılan bu saldırılar hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır.
 
Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve milletimize başsağlığı dileriz.

BURSASPOR: LANETLİYORUZ AMA ARTIK YETER!
Masum insanların katledilmesi bir insanlık suçudur ve Ankara'da bir kez daha kanlı yüzünü gösteren terör, yıllardır bu topraklarda işlediği cinayetlere, masum insanlarımızın canını almaya, bizi kalbimizden vurmaya devam etmektedir.

Ülkemizdeki huzuru bozmaya ve kardeşliğimizi, birlikteliğimizi ortadan kaldırmaya yönelik bu hain ve aşağılık saldırıların sorumlularını bulmak ve kaybettiğimiz canlarımızın hesabını sormak Türk adaletinin, ancak, katillerin hedef aldığı insanlarımızı korumak devletimizin, birlikteliğimizi muhafaza etmek de bu topraklarda yaşayan hepimizin görevidir.
 
Başta çocuklar ve gençlerimiz olmak üzere, bütün vatandaşlarımızın sokağa korkuyla değil, güvenle çıktığı bir Türkiye özlemiyle, kaybettiklerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
 
FENERBAHÇE: TERÖRÜ LANETLİYORUZ
Ankara Kızılay'da, Güven Park yakınlarındaki Atatürk Bulvarı'nda bu akşam saatlerinde bombalı bir saldırı meydana geldiğini, patlamada ölü ve yaralıların bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Yaşanan bu terör olayını lanetleyerek bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

GALATASARAY: BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkentimiz Ankara'da meydana gelen vahim saldırıyı şiddetle kınıyor ve terörü lanetliyoruz.

Masum insanları hedef alan bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Acımız çok büyük.

TRABZONSPOR: TERÖRE LANET OLSUN
Ankara'da yaşanan terör saldırısı hepimizin yüreğine büyük bir acı düşürdü. Ülkemizin birliğine, dirliğine ve kardeşliğine yönelik bu alçak saldırıyı şiddetle lanetliyoruz. Şanlı bayrağımız altında toplanan bu millet güçlü bir iradeye sahiptir ve her türlü provokasyona karşı sağduyusunu koruyacaktır. Terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır yaralılarımıza da acil şifalar dileriz. Başımız sağolsun.

TÜRKOĞLU'NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI!
NBA'deki kariyerini noktaladıktan sonra Türkiye Basketbol Federasyonu'nda üst yönetici görevine getirilen Hidayet Türkoğlu, Twitter'daki "hidoturkoglu15" isimli hesabından yaptığı açıklamada, "Ankara'daki hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim" ifadelerini kullandı.

ARDA TURAN: BU SON OLSUN
Barcelona Kulübü'nde oynayan milli futbolcu Arda Turan, Twitter hesabına, "Başımız sağ olsun cennet vatanım. Yüreğimiz yanıyor. Giden her can bizim, akan her damla gözyaşı bizim. Bu son olsun" yazdı.

DROGBA: AYNI GÖZYAŞLARI...
Bir dönem Galatasaray forması giyen Fildişi Sahilli futbolcu Didier Drogba, Twitter hesabından, Ankara'daki ve aynı gün ülkesindeki turist beldesi Grand Bassam'da bir otele yapılan silahlı saldırıları kınayarak, "Aynı göz yaşları... Daha iyi bir dünya için dua edin" paylaşımında bulundu.

MESUT ÖZİL: ANKARA İÇİN DUA ET
Arsenal'de top koşturan Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, "MesutOzil1088" adlı Twitter hesabına "Ankara için dua et" notunu düştü.

ŞAHİKA ERCÜMEN: TERÖRÜ LANETLİYORUZ
Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, "Ankara'da gerçekleşen hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun", dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen ise "Terörü lanetliyoruz. Artık barış, sevgi, huzur istiyoruz. Ulusumuzun başı sağ olsun" mesajını paylaştı.

HAKAN ÇALHANOĞLU: AKLIM TÜRKİYE'DE
Bayer Leverkusen forması giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu (hakanc10): "Çok zorlu geçen mücadele sonunda 3 puanı almayı başardık ama Ankara'daki olaydan sonra aklım şu an Türkiye'de."

BURAK YILMAZ: TERÖRE LANET OLSUN
Beijing Guoan'da oynayan milli futbolcu Burak Yılmaz (yilmazburak17): "Ülkemizin başı sağ olsun, teröre lanet olsun."

NURİ ŞAHİN: BAŞIMIZ SAĞ OLSUN
Borussia Dortmund'da top koşturan milli futbolcu Nuri Şahin (nurisahin): "Tüm ülke olarak başımız sağ olsun. Ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır dilerim."

PODOLSKI: BİZ DE ANKARA'DAYDIK
Galatasaray'ın Alman futbolcusu Lukas Podolski (Podolski10): "Çok keyifsiz bir pazar. Biz de o aralıkta Ankara'daydık. Tüm vefat edenlere başsağlığı diliyorum."

CHEDJOU: ANKARA İÇİN DUA ET
Galatasaray'ın Kamerunlu futbolcusu Aurelien Chedjou (AurelienChedjou): "Ankara için dua et."

NANI: ANKARA...
Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu Luis Nani (luisnani): "Ankara..."

Sayfa Yükleniyor...