Anne Serena hasreti sona erdirdi

Tarihin en başarılı kadın tenisçileri arasındaki Serena Williams, Auckland Classic'i kazandı ve 2017'den bu yana ilk şampiyonluğunu elde etti. Birleşik Amerikalı sporcu, ödülünü ise Avustralya'daki orman yangınlarıyla mücadele ve kurbanlar için bağışladı.

NTV Spor 12.01.2020 - 10:53

Birleşik Amerikalı Serena Williams, Auckland Classic finalinde vatandaşı Jessica Pegula'yı 6-3 ve 6-4'lük iki setle yendi ve şampiyon oldu. Anne olduktan sonra kortlara yeniden dönen 38 yaşındaki sporcu, 2017 Avustralya Açık'tan bu yana ilk kupasını kazandı. Serena Williams, aynı turnuvanın çiftler finalinde Caroline Wozniacki ile birlikte vatandaşları Asia Muhammad ve Taylor Townsed'le karşı karşıya gelecek.

Avustralya Açık'taki şampiyonluğundan sonra 5 kez finale çıkmasına karşın kazanamayan Williams, Auckland Classic'le birlikte kariyerinin 73. WTA şampiyonluğuna ulaştı. Kariyerinde 23 Grand Slam şampiyonluğu bulunan ve 24'le rekoru elinde bulunduran Avustralyalı Margaret Court'u yakalamaya çalışan Williams, 2017'de Melbourne'de ablası Venus'u yendikten sonra 2 kez Wilmbedon ve 2 kez de ABD Açık finalini kaybetmişti.

ÖDÜLÜNÜ AVUSTRALYA YANGINLARI İÇİN BAĞIŞLADI
ASB Classic'i kazanan Serena Williams, turnuvadan kazandığı 64 bin Dolar'ı, Avustralya'yı etkisi altına alan orman yangınlarıyla mücadele için bağışladı. 38 yaşındasi sporcu turnuva sonrası açıklamasında, "20 yıldan fazla bir süredir Avustralya'da oynuyorum. Buradaki yangınlarda olanları izlemek çok zordu. Milyarlarca hayvanla birlikte insanlar yaşamını yitirdi. Çok fazla acı yaşandı. Turnuva öncesi her maçın kıyafetini ve turnuva sonrası alacağım parayı buraya bağışlamayı kararlaştırmıştı" dedi.

Sayfa Yükleniyor...