Bayanlarda yaprak dökümü

Avustralya Açık'ta Dementieva'dan sonra, 8 numaralı seri başı Jankovic ve 11 numaralı Bartoli de turnuvaya 3. turda veda ettiler.

NTV Spor

19.11.2008 - 13:46

Tenis sezonunun ilk Grand Slam'i Avustralya Açık'ta tek bayanlarda sürprizler devam ediyor.

5 numaralı seri başı Elena Dementieva'nın elenmesinin ardından, 2 seri başı raket daha turnuvaya havlu attı.

3. turda 31. numaralı seri başı Alona Bondarenko ile karşılaşan 8 numaralı seri başı Jelena Jankovic, rakibine 6-2 ve 6-3'lük setlerle yenildi.

Kötü geçirdiği 2009'un ardından 2010'un ilk Grand Slam'ine de beklenenden erken veda eden Jankovic, aynı zamanda daha önce 9 kez yendiği rakibine karşı ilk yenilgisini almış oldu.

Hisense Arena'da daha önce Jankovic'e karşı oynadığı 9 maçta sadece 1 set alabilen Bondarenko ise, bu şanssızlığını kırdı ve Avustralya Açık'ta ilk kez 4. tura yükseldi.

Jankovic'le birlikte turnuvaya veda eden diğer isimse 11 numaralı seri başı Marion Bartoli oldu.

Bartoli 3. turda Çinli Jie Zheng'e 2-1 mağlup oldu. Maçın ilk setini 7-5 kazanan Fransız raket, sonraki setleri 6-3 ve 6-0 kaybetti.

Dünya klasmanında 35. sırada yer alan Çinli Zheng ise 2009'a kadar hep ilk turda elendiği Avustralya'da ikinci kez 4. tura yükseldi.

false false İLGİLİ HABER

5. GÜN SONUÇLARI

SAFINA VE HENIN TAM YOL
Bayanlarda turnuvanın 2 numaralı favorisi Rus Dinara Safina 3. turda Britanyalı Elena Baltacha'yı 57 dakika içinde 6-1 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yendi.

Safina 4. turda Maria Kirilenko ile karşılaşacak.

Bir önceki turda Dementieva'yı deviren Justine Henin ise 3. tur maçında 27 numaralı seri başı Alisa Kleybanova ile karşılaştı.

Rus rakibi karşısında ilk seti 6-3 kaybeden eski 1 numara, sonraki setleri 6-4 ve 6-2 alarak 4. turun yolunu tuttu.

HENIN-CLIJSTERS BULUŞMASI ERTELENDİ
Günün zorlu mücadelesinde ise sonuç sürpriz olmasa da, maçın süresi umulandan çok kısa oldu!

2 yıl ara verdiği tenise dönüşü sonrası ilk Grand Slam'inde; Amerika'da zafere ulaşarak takdir toplayan Kim Clijsters, Avustralya'ya erken veda etti.

15 numaralı seri başı Clijsters ile 19 numaralı seri başı Nadia Petrova'nın kapışmasında gülen Rus Petrova olurken, maç sadece 52 dakika sürdü.

6-0 ve 6-1'lik setlerle rakibini sürklase eden 28 yaşındaki Petrova, 4. turda bir diğer 'emeklilikten dönen raket' Henin'in rakibi oldu.

Sayfa Yükleniyor...