''Çocuklarınızı tenise yönlendirin''

Türkiye Tenis Federasyon Başkanı Ayda Uluç, ''Çocuklarınızı tenise yönlendirin. Tenis çok güzel bir spor. Diğer sporlar da güzel ama tenis her yaşta yapılabilen bir spor” dedi.

NTV Spor 25.06.2011 - 20:54

Türkiye Tenis Federasyon Başkanı Ayda Uluç, ''Çocuklarınızı tenise yönlendirin. Tenis çok güzel bir spor. Diğer sporlar da güzel ama tenis her yaşta yapılabilen bir spor” dedi.

Bolu'da, yaklaşık 3 ay önce yapımına başlanan kapalı tenis kortları, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Karaçayır bölgesinde yapılan tesislerin açılışında konuşan Bolu Valisi İbrahim Özçimen, tesisler için elini taşının altına koyan Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı'yı ve Tenis Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy'u tebrik ettiğini söyledi.

Bu tesisler sayesinde Bolu'da artık her mevsim tenis oynanabileceğini ifade eden Özçimen, ''Burada inşallah kış ve yaz boyunca soğuk ve sıcak havalarda, gece gündüz tenis oynanabilecek. Tesisi dolu dolu kullanmalıyız. Verilen emeği boşa çıkarmamalıyız. İhtiyaç artığında yenilerini de yaparız'' diye konuştu.

Türkiye Tenis Federasyon Başkanı Ayda Uluç ise, kapalı tenis kortlarına Türkiye'nin her yerinde ihtiyaç duyulduğunu, ancak Bolu'da da iklim şartları nedeniyle böyle kapalı bir korta özellikle ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Federasyon olarak alt yapıya önem verdiklerini ifade eden Uluç, ''Çocuklarınızı tenise yönlendirin. Tenis çok güzel bir spor. Diğer sporlar da güzel ama tenis her yaşta yapılabilen bir spor. 5 yaşından başlayıp 95 yaşına kadar oynayanları biliyorum. Onun için bu tarz tesise kavuştuğu için Bolu'yu kutluyorum. Buradan Türkiye birincileri çıkacak diye düşünüyorum'' dedi.

Açılışın ardından Valisi Özçimen, Yılmaz, Uluç ve Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy tenis maçı yaptı.

Açılışa, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Bolu Spor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Gençlik Spor İl Müdürü Suat Çelen ve öteki davetliler katıldı.

Sayfa Yükleniyor...