"Djokovic için üzgünüm ama kuralları aylar öncesinden biliyordu"

Dünya 6 numarası Rafael Nadal, Avustralya'ya alınmayan Novak Djokovic için üzgün olduğunu paylaşırken şartların önceden belirtildiğini söyledi.

NTV Spor 06.01.2022 - 13:24 | Son Güncelleme: 06.01.2022 - 13:26

Rafael Nadal, koronavirüs aşı durumuyla ilgili bilgi paylaşmadığı için özel bir izinle Avustralya Açık'ta yer alması beklenen ancak dün, gerekli belgeleri tamamlayamadığı için Avustralya'ya alınmayan Novak Djokovic'in durumuyla ilgili açıklama yaptı.

"KURALLARI BİLİYORDU"
Nadal konuya ilişkin, "Onun için üzgünüm ama kuralları aylar öncesinden biliyordu. Kimseyi teşvik etmek istemiyorum. Herkes neyin iyi olduğunu düşünüyorsa onu yapmalı fakat kurallar var ve aşı olmadığınızda bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. İstediğini yapmakta özgür ancak sonrasında karışıklık yaşanıyor. Eğer aşı olduysanız Avustralya Açık'ta oynayabilirsiniz. Zorlu bir dönemden geçiyoruz ve birçok aile 3 yıldır kötü dönemler yaşadı." ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN: TENİS HABERLERİ

Geçtiğimiz ay Abu Dhabi'de özel bir etkinliğe katılan 35 yaşındaki Rafael Nadal'ın etkinlik dönüşü koronavirüs testi pozitif çıkmıştı.

4 AY SONRA İLK KEZ

2021'in ağustos ayında Nadal, ayağındaki sakatlık nedeniyle sezonu kapattığını ve 2020 Tokyo Olimpiyatları'yla birlikte Wimbledon'da yer alamayacağını açıklamıştı. Yaşadığı sakatlığın ardından İspanyol raket ilk kez dün Melbourne'da korta çıkarken Ricardas Berankis'i 6-2 ve 7-5'lik iki set sonunda mağlup etti.

Sayfa Yükleniyor...