Djokovic'in Covid-19 testi pozitif

Dünya 1 numarası, ünlü Sırp tenisçi Novak Djokovic ve eşinin corona virüs testleri pozitif çıktı.

NTV Spor

24.06.2020 - 07:17

Novak Djokovic Vakfı tarafından düzenlenen Adria Tur'dan Belgrad'a dönüşünde test yaptırdığını açıklayan Djokovic, eşi Jelena'nın da virüse yakalandığını duyurdu. 

Novak Djokovic Vakfı tarafından düzenlenen Adria Tur'a katılan Bulgar tenisçi Grigor Dimitrov da Covid-19'a yakalanmıştı. Test sonucu pozitif çıkan Dimitrov, Adria Tur'un hem Sırbistan hem de Hırvatistan organizasyonlarına katılırken, diğer katılımcılarla ve halkla tenis oynamıştı.

Hırvatistan ve Sırbistan'da düzenlenen organizasyon, halka açık olması nedeniyle büyük eleştiri toplarken, Sırp tenisçi kendisini "Geçtiğimiz aydaki her şeyi kalpten ve samimi bir niyetle yaptık. Turnuva, bölgemiz için birlik, dayanışma ve sevgi mesajları veriyordu" ifadeleriyle savundu. 

Turnuvayı corona virüs salgınının azaldığı bir dönemde düzenlediklerini belirten Djokovic, "Maalesef salgın hala devam ediyor. Bu bizim hala virüsle başa çıkmayı ve birlikte yaşamayı öğrenmekte olduğumuz yeni bir gerçeklik. Virüsten etkilenen herkesten çok özür diliyorum. Umarım bu kimsenin hayatını zorlaştırmaz ve herkes iyileşir" şeklinde görüş belirtti.

ÖNLEMLER HİÇE SAYILMIŞTI

Djokovic'in düzenlediği Adria Tur'da verilen parti ve diğer organizasyonlarda sosyal mesafe ve maske kuralları hiçe sayılmış ve tepki çekmişti. Belgrad'daki maçlar sonrası verilen partide Dominic Thiem, Alexander Zverev ve Grigor Dimitrov gibi tenisçilerin de arasında olduğu sporcular, partide yer almıştı. Djokovic'in de çekilen videosunda partide önlemlere uymadığı görülmüştü.

Sayfa Yükleniyor...