Serena Williams ile Dominic Thiem arasında beklenmeyen gerginlik

Fransa Açık tenis turnuvasında Serena Williams ile Dominic Thiem'in basın toplantılarının düzenlenmesi konusunda meydana gelen karışıklık sonucu bir problem ortaya çıktı.

NTV Spor 02.06.2019 - 16:44

Fransa Açık'ta tek erkeklerde dördüncü tura yükselen 4 numaralı seribaşı Dominic Thiem ile tek kadınlarda 3. turda elenen ünlü raket Serena Williams arasında eşine ender rastlanan bir olay meydana geldi.

Express'de yer alan habere göre Thiem'in 1 numaralı basın odasındaki basın toplantısını beklemek istemeyen Williams, gazetecilerin Avusturyalı tenisçinin basın toplantısı devam ederken ana odadan ikinci odaya geçirilmesini sağladı.

Oda değişikliğinin gerekçesini öğrenen Thiem, Williams'a ve organizasyona tepki gösterdi.

Sporseverler ve tenis dünyası Williams’ın bu davranışına yoğun tepki gösterirken ABD’li rakete basın toplantısı sırasında bu konu sorulmadı.

Serena Williams, tek kadınlarda vatandaşı Sofia Kenin’e 6-2 ve 7-5’lik setlerle mağlup olarak turnuvaya üçüncü turda veda etti. 

ATP Dünya Sıralaması'nda dördüncü sırada yer alan Dominic Thiem, tek erkeklerde Pablo Cuevas’ı eleyerek adını dördüncü tura yazdırdı.

Sayfa Yükleniyor...