Novak Djokovic: Sınırlara inanmıyorum. Onlar beynimizdeki illüzyonlar

Tenisin en başarılı isimlerinden Novak Djokovic, en çok Grand Slam kazanan isim olarak profesyonel sporu bırakmak istediğini açıkladı. Sırp tenisçi ayrıca en uzun süreli dünya şampiyonu olmak istediğini de sözlerine ekledi.

NTV Spor 15.05.2020 - 10:59
Novak Djokovic, 29 Şubat 2020'de Duai Tenis Şampiyonası'nda Yunan Stefanos Tsitsipas'ı yenerek şampiyonluğa ulaşmıştı. 

"Büyük üçlü" olarak adlandırılan Rafael Nadal'dan 2, Roger Federer'den 3 kez daha az Grand Slam kazanan son dünya 1 numarası Novak Djokovic, rakiplerini geçecek yetenekte olduğunu söyledi.

"Graham Bensinger ile Derinlik" isimli ABD'de yayımlanan bir televizyon programına röportaj veren Djokovic, bu konuda şüphesi olmadığını belirtti ve "Her zaman kendime inandım. En çok Grand Slam kırma rekorunu ele geçireceğime ve 1 numarada en uzun süreli kalabileceğime inanıyorum. Bunlar benim açık hedeflerim" dedi.

Corona virüs salgını öncesi formuyla dikkat çeken; Sırbistan ile ATP Kupası'nı kaldıran, 8. Avustralya Açık şampiyonluğuna ulaşan, Dubai Tenis Şampiyonası'nda ise kupayı kazanan ve yenilmezlik serisini 21 maça çıkaran Djokovic, "Limitlere inanmıyorum. Limitlerin kendi benliğimizden kaynaklandığını veya beynimizdeki illüzyonlar olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

En uzun süreli 1 numarada kalan isim rekoru İsviçreli efsane Roger Federer'e ait. Ağustos ayında 39 yaşına girecek Federer, 237 hafta üst üste olmak üzere toplam 310 hafta dünya 1 numarasında kaldı. Djokovic ise 122'si üst üste olmak üzere 282 hafta zirvede yer aldı.

2 YIL ÖNCE BIRAKMAYI DÜŞÜNÜYORDU
40 yaşına kadar tenis oynayabileceğini dile getiren 32 yaşındaki sporcu, yakın zaman önce spora farklı bakıyordu. 2018 Miami Open'de seribaşı olmayan Benoit Paire'ye üst üste setlerle kaybetmesinin ardından tenisi bırakma noktasına gelmişti.

Eşi Jelena o günlerle ilgili olarak verdiği bir röportajda, "Miami'de kaybetmişti. Çok kötü bir yenilgiydi. O zaman hepimizi topladı ve 'Artık bırakıyorum' demişti. O zaman tenisi bırakıyordu ve bu gerçek. Ona "Ne?" dercesine baktım. O da 'Evet' diye yanıtlamıştı. Edoardo'ya (Artaldi), -Sponsorlarımla konuşabilirsin. Onları bilgilendirmek istiyorum. Altı veya bir yıl veya sonsuza kadar dururur muyum bilmiyorum- demişti" ifadelerini kullanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...