"Hiçbir gazeteci benim gibi oynayamaz"

Teniste tek kadınlar dünya 2 numarası Japon Naomi Osaka, depresyon nedeniyle Fransa Açık'tan çekildi.

NTV Spor 03.06.2021 - 19:07
Son Güncelleme: 03.06.2021 - 19:28

23 yaşındaki sporcu dünya medyasıyla konuşmadan önce büyük endişe duyduğunu açıklarken, eski şampiyon Venus William bununla nasıl başa çıktığını açıkladı.

Naomi Osaka, Fransa Açık Tenis Turnuvası'ndan (Ronald Garros'tan) basın karşısındaki zor anlarını gerekçe göstererek çekildi. İlk turda basın toplantısına katılmadığı için para cezasına çarptırılan ve olayın tekrarı durumunda ihraç tehlikesiyle karşı karşıya kalan Japon sporcu, bunun ardından turnuvaya devam etmedi.

Son yıllarda mental sorunlarla mücadele ettiğini kaydeden Osaka, “2018’deki ABD Açık’tan bu yana uzun süreli depresyon yaşadım ve bununla baş etmekte gerçekten zorlandım. Ben doğal bir konuşmacı değilim ve dünya medyasıyla konuşmadan önce büyük endişe yaşıyorum” diyerek kararını kamuoyuna duyurdu. Osaka’nın kararı spor dünyasında geniş yankı buldu. Konuyla ilgili yorum yapan isimlerden biri de Venus Williams oldu. “Hiçbir gazeteci benden iyi oynayamaz” düşüncesiyle kendisini baskıdan kurtardığını açıkladı.

"Kimsenin benim gibi oynamayacağını biliyordum" diyen tecrübeli tenisçi, "Bununla başa çıktım ama her insan için farklı bir durum" diye konuştu.

Venus Williams'ın kardeşi Serena Williams da Osaka'ya destek çıkan sporcular arasındaydı. Şampiyon tenisçi ablasının söylediklerini destekleyerek, "Naomi'nin yaşadıklarını hissediyorum, ona sarılmak istiyorum. Ben de o pozisyondaydım" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...