Hingis yeniden zirvede!

Kadınlar tenisinin en başarılı isimlerinden Martina Hingis, teklerdeki başarısını çiftlerde de ortaya koymaya devam ediyor. Hintli partneri Sania Mirza ile Charleston Kupası'nı kazanan 34 yaşındaki İsviçreli raket, Mirza ile birlikte çiftlerde dünya bir numarasına yükseldi.

NTV Spor

13.04.2015 - 13:08

Kariyeri boyunca 209 hafta teklerde dünya bir numarası olan 34 yaşındaki İsviçreli tenisçi Martina Hingis yine zirvede. Charleston Kupası çiftlerde final oynayan Hingis ve Sania Mirza, Anabel Medina Garrigues ve Yaroslava Shvedova'yı 6-0 ve 6-4'lük setlerle yenerek zafere ulaştı. Ancak bu galibiyet iki tenisçi için de turnuva kazanmanın yanı sıra başka bir anlam daha taşıyordu.

Hingis ve Mirza bu sonuçla çiftlerde dünya sıralamasının zirvesine oturmayı başardı. Indian Wells ve Miami Açık Tenis Turnuvaları'nda da zafere ulaşan ikili dünya bir numarası olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Teklerde 5 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Hingis, önce sakatlığı nedeniyle 2002 yılında emekliliğini açıklamış bundan üç yıl sonra kortlara geri dönmüştü. 2007'de tenisi yeniden bıraktığını duyuran Hingis, bu süreçte bazı hazırlık turnuvalarında yer alsa da resmi olarak çiftler kariyerine 2013 yılında başladı.

34 yaşındaki tenisçi, Charleston galibiyetinin ardından 17 yıl sonra ilk kez FED Cup'ta mücadele edeceğini açıkladı. Hingis, İsviçre'nin Rio Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde edebilmesi için takımına yardım edeceğini söyledi.

Hingis'in Charleston Kupası'ndaki partneri Sania Mirza ise kadınlar tenisinde bir numaraya yükselen ilk Hintli tenisçi oldu.


 

Sayfa Yükleniyor...