Na Li tarihe geçti

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda, Venus Williams'ı eleyerek yarı finale yükselen Na Li, bayanlar dünya klasmanında ilk 10 içine giren ilk Çinli tenisçi oldu. Kariyeri boyunca ciddi sakatlıklar ile mücadele eden Li, büyük bir mutluluk içinde.

NTV Spor

19.11.2008 - 13:46

Çinli yetkililerin sıkı devlet gözetimi altında çalıştırdığı Na Li, kendi çalışma programı ve ekibini belirlemesinin meyvelerini toplamaya başladı. Turnuva takvimini dahi belirleyen, kazandığı para ödüllerinin önemli bölümüne el koyan Çinli yetkililerin serbest bıraktığı Li, İsveçli antrenörü ile büyük bir çıkış yakaladı.

Avustralya Açık'ta, Venus Williams'ı eleyerek yarı finale yükselen Li, bayanlar klasmanında ilk 10 içine giren ilk Çinli tenisçi olarak tarihe geçti. Son Amerika Açık'ta da çeyrek final gören 27 yaşındaki tenisçi, kariyerine büyük darbe vuran sakatlıkları da geride bırakmış görünüyor.

Devlet kontrolü altında tenis dünyasında başarılı olmanın çok zor olduğunu vurgulayan Li, “Tembellik yapmak istediğim günlerde ekibime izin verebiliyorum. Çin Milli Takımı'ndayken böyle bir lüksüm yoktu. İzin istediğimde hiçbir zaman alıp alamayacağımı bilmezdim” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...