Nadal finalde Federer'i istiyor

Teniste erkeklerdeki bir numaralı isim Rafael Nadal, Wimbledon'da finale çıkması halinde karşısında Roger Federer'i görmek istediğini açıkladı.

NTV Spor 26.06.2011 - 15:06

Erkekler teniste dünya sıralamasının bir numaralı ismi olan Rafael Nadal, yükselmesi halinde Wimbledon Tenis Turnuvası'nın finalinde Roger Federer ile karşılaşmak istediğini söyledi.

Nadal, İspanya'nın ABC gazetesine verdiği demeçte, Federer ile yaptığı tüm maçların büyük bir çekişme içinde geçtiğini ifade etti ve "Ne zaman ona karşı final oynasam özel birşey hissediyorum ve insanların da bunu hissettiğini düşünüyorum. İkimizin de kazanmak kadar kaybetmeyi de bilmesi çok önemli. O bir centilmen" diye konuştu.

Federer'e karşı bu yıl oynadığı 4 karşılaşmadan 3'ünü kazandığını hatırlatan Nadal, Novak Djokovic'e karşı ise 4 maçtan da boynu bükük ayrıldığını, bu nedenle olası finalde İsviçreli rakibiyle karşılaşacak olmanın kendisini daha mutlu edeceğini ifade etti.

Nadal, Federer ile şu ana kadar 25 kez karşılaştı ve bu maçlardan 17'sini kazandı. İspanyol raket, Federer'i son kez Fransa Açık'ın finalinde 7-5, 7-6, 5-7 ve 6-1'lik setlerle 3-1 yenmişti.

Federer, Nadal karşısında son Grand Slam finalini ise 2007'de Wimbledon'da kazandı.

Sayfa Yükleniyor...