Nadal, Fransız bakandan 100 bin Euro istedi

Rafael Nadal'ın kendisini doping yapmakla suçlayan Fransa eski Spor Bakanı Bachelot'a açtığı dava Paris'te başladı. Nadal'ın avukatı, 100 bin Euro tazminat talebini mahkemeye iletti

NTV Spor 14.10.2017 - 16:46
AP

Rafael Nadal, kendisini doping yapmakla suçlayan Fransa eski Spor Bakanı Roselyne Bachelot'tan 100 bin Euro tazminat talep etti.

Bachelot, geçen yıl Mart ayında Nadal'ın 2012'de geçirdiği tendon sakatlığı sırasında yasak maddeler kullandığını iddia etmişti. 2007-2010 arasında spor bakanlığı görevini üstlenen Bachelot, Fransa'daki spor kanalı D8'deki bir programda "Rafael Nadal'ın bu meşhur sakatlığı sırasında 7 ay kortlardan uzak kalışının altındaki asıl nedenin doping kontrollarında pozitif çıkma endişesi olduğu biliniyor" demişti.

Nadal'ın avukatı Patrick Maisonneuve, Paris'te görülen ve ne Nadal ne de eski bakanın katıldığı duruşma sırasında Bachelot'un sözleri için "Son derece önemli ağırlığa sahip. Kendisinin o döenmki pozisyonu da göz önüne alındığında sözlerinin müvekkilimin sponsorluk anlaşmalarını etkileme olasılığı yüksektir" dedi.

Bachelot'un  avukatı Olivier Chappuis ise "Müvekkilim, yalnızca aralarında Belçikalı Christophe Rochus ve Avusturyalı Daniel Kollerer'in de bulunduğu bazı tenisçilerin yaptığı açıklamaları tekrar etmiştir. Bu açıklamalar nedeniyle Rafael Nadal'ı bırakan sponsor olmuş mudur? Olmamıştır" dedi.

Hakim, eski bakana karşı suçlamaları "son derece ciddi" değerlendirdiklerini belirterek 16 Kasım'da karar verileceğini açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...