Kim Clijsters'tan tenise dönüş kararı

4 Grand Slam şampiyonluğu bulunan kadınlar dünya sıralamasının eski 1 numarası Kim Clijsters, 2012'de bıraktığı tenise geri döneceğini açıkladı.

NTV Spor

12.09.2019 - 16:46
Kadın tenisinin eski bir numarası Kim Clijsters, 2012'de bıraktığı tenise 8 yıl sonra dönmeye hazırlanıyor.

Kadınlar tenisinin eski 1 numarası Kim Clijsters, 2012'de bıraktığı profesyonel tenise döneceğini açıkladı. 36 yaşındaki eski şampiyon 2020 WTA Tour'da sahne alacağını duyurdu.

Daha önce 2007'de bıraktığı tenise dönen ancak anne olduğu için 2012'de 2. kez ara veren Belçikalı sporcu, "Gerçekten bir şeyleri kanıtlamak istemiyorum. Bu benim için bir meydan okuma" dedi.

Tenis sevgisinin hala devam ettiğini kaydeden Clisjters, "Soru şu ki; kapasitemi daha önce bıraktığım yere taşıyabilecek miyim? Kendimle mücadele etmek ve yeniden güçlü olmak istiyorum. Bu benim maratonum. Son 6 aydır kendimde bu enerjiyi görüyorum. Son iki yıldır kendime daha iyi bakıyorum. Bunun sonunda yapamasam da, her şeye değecek." ifadelerini kullandı.

2005 Amerika Açık'ta kazandığı ilk büyük Grand Slam şampiyonluğundan iki yıl sonra sakatlığı nedeniyle tenise veda eden Clijsters, muhteşem bir dönüş gerçekleştirdi. Dönüşünün ardından çıktığı üçüncü turnuva olmasına ve ana tabloda yer almamasına karşın Clijsters, Amerika Açık'ı ikinci kez kazamayı başardı.

Bir sonraki yılda Flushing Meadows'ta şampiyonluğunu koruyan Kim Clisjters, 2010'da Amerika Açık'ta 3. kez şampiyon oldu. 2011'de ise Avustralya Açık'ı kazanan Clijsters, aynı yıl WTA sıralamasında ilk sıraya çıktı ve 2006'dan bu yana ilk defa zirvede yer aldı.

4 Grand Slam olmak üzere kariyerinde 41 şampiyonluğu olan Clijster, 2012 Amerika Açık sonrası raketini astı ve tenis yorumcusu olarak çalışmaya başladı.

Sayfa Yükleniyor...