Serena Williams ile Osaka tartışmalı finalden sonra yeniden karşı karşıya!

Serena Williams ile Naomi Osaka, Japon tenisçinin galibiyeti ile sonuçlanan tartışmalı 2018 ABD Açık finalinden sonra yeniden karşı karşıya gelecek.

NTV Spor 09.08.2019 - 12:02

Serena Williams ile Naomi Osaka, Rogers Cup'ın çeyrek finallinde 2018 ABD Açık finalinden bu yana ilk kez karşılaşacak.

Ekaterina Alexandrova'yı 7-5 6-4'lük setlerle yenen Serena Wiliams ile Iga Swiatek'i 7-6 (7-4) 6-4'lük setlerle eleyen Naomi Osaka, Rogers Cup'ta yarı final mücadelesi verecek. 

Rogers Cup çeyrek finalleri 9 Ağustos'ta gündüz ve 10 Ağustos'ta gece seansında oynanacak.

Osaka ile yeniden karşılaşmasına ilişkin; "Onunla yeniden karşılaşmayı dört gözle bekliyordum." yorumunda bulunan Wiliams şu şekilde devam etti; "Harika bir sezon geçirdi ve hala çok iyi şeyler yapmaya devam ediyor."

 

Naomi Osaka'nın şampiyonluğu ile sonuçlanan ABD Açık tek kadınlar finalinde Serena Williams ile müsabakanın hakemi Carlos Ramos arasında gergin anlar yaşanmıştı.

Maç boyunca verdiği kararlardan ötürü hakem Ramos ile sözlü tartışmalara giren Serena Williams, maç sonunda yaptığı açıklamalarda, hakemin kendisine yönelik tutumunu kadın olmasına bağlamış ve Ramos'un cinsiyetçi bir tutum sergilediğini belirtmişti.

Gergin anlara sahne olan maç sonrası konuşmasına gözyaşlarını tutamayan Naomi Osaka ise "Herkesin Serena'yı desteklediğini biliyorum. Maçın böyle bitmesine üzüldüm. ABD Açık finalinde Serena Williams ile karşılaşmak her zaman hayalimdi. Bunu gerçekleştirdiğim için sana teşekkür ediyorum Serena." demişti.

Serena Williams, final maçındaki hareketlerinden ötürü Birleşik Devletler Tenis Birliği tarafından 17 bin Dolar para cezasına çarptırılmıştı. 

Sayfa Yükleniyor...