Laver Cup ATP takvimine giriyor

Dünya üzerindeki en iyi tenis oyuncularının bir araya gelmesiyle düzenlenen "Laver Cup"ın ATP takvimine gireceği duyuruldu.

NTV Spor 25.05.2019 - 09:07

İsviçreli tenisçi Roger Federer’in öncülüğünde ilk olarak 2017’de Çekya'nın başkenti Prag’da düzenlenen "Laver Cup" turnuvayı düzenleyen TEAM8 ile ATP arasında yapılan anlaşmaya göre, önümüzdeki yıldan itibaren  Profesyonel Tenisçiler Birliği’nin (ATP) takviminde yer alacak. 

Forbes'da yer alan habere göre TEAM8 şirketinin kurucularından olan Federer, karar sonrası yaptığı açıklamada, “Kariyerimin sonuna doğru yaklaşırken, Laver Cup’ın hayatımın 20 yılından fazlasını adadığım turun bir parçası olacağını bilmek harika” ifadelerini kullandı.

ATP Başkanı Chris Kermode ise “Laver Cup kısa sürede tenis hayranlarının sevgisini kazandı. Bu etkinlik dünya genelinde yeni insanlara ulaşmamız için büyük bir potansiyele sahip. ATP olarak Laver Cup’ın takvimimizde yer alacak olmasından büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

Adını Avustralyalı tenis efsanesi Rod Laver’dan alan Laver Cup, ilk olarak 2017’de Prag’da düzenlendi. Avrupa ve Dünya karmalarından oluşan takımları karşı karşıya getiren turnuvada Roger Federer ile Rafael Nadal, çiftler maçında takım arkadaşı olarak ilk kez birlikte mücadele etmişti.

2018’de ABD'nin Chicago kentinde düzenlenen turnuva, bu yıl İsviçre’nin Cenevre kentinde 20-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. 

Sayfa Yükleniyor...