Fransa Açık'ta şampiyon Rafael Nadal

Sezonun ikinci Grand Slam tenis turnuvası Fransa Açık (Roland Garros) tek erkekler finalinde İsviçreli Stan Wawrinka'yı 3-0 yenen İspanyol Rafael Nadal, şampiyonluğa ulaştı. Nadal bir çok unvanın da sahibi oldu.

NTV Spor 11.06.2017 - 18:58

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen toprak kort turnuvasının tek erkekler finalinde, dünya 3 numarası Stan Wawrinka ile 4. basamakta yer alan Rafael Nadal karşı karşıya geldi.

İspanyol tenisçi, 2 saat 5 dakika süren müsabakada Wawrinka'yı 6-2, 6-3 ve 6-1'lik setler sonucunda 3-0 yenerek açık dönemde bir grand slam turnuvasında 10 kez şampiyonluğa ulaşan ilk tenisçi oldu. 31 yaşındaki Nadal, Fransa Açık'ı set kaybetmeden rakiplerine sadece 35 oyun vererek kazandı. Nadal, Fransa'da 3. kez set vermeden kazandı ve bunu başaran ilk tenisçi oldu. İspanyol tenisçi ayrıca, Bjon Börg'le birlikte 3 turnuvayı set vermeden kazanan 2. isim oldu.

Roland Garros'u 10. kez kazanan Rafael Nadal, bunu başaran ilk tenisçi unvanını elde etti. Grand Slam şampiyonluk sayısını 15'e çıkaran Nadal ayrıca, 14 şampiyonluğa sahip Birleşik Amerikalı Pete Sampras'ı da geride bıraktı ve 18 şampiyonluğu bulunan İsviçreli Roger Federer'in ardından 2. basamağa yükseldi.

Sayfa Yükleniyor...