Üç büyükten tenisçilere dev yardım

Ertelenen tenis takvimi nedeniyle büyük gelir kaybı yaşayan sporculara tenisin yıldızları yardım eli uzattı. Novak Djokovic, Rafael Nadal ve Roger Federer, ekonomik zorluk yaşayan tenisçilere 3 milyon Dolarlık bağış yapacak.

NTV Spor 20.04.2020 - 11:38

Tenisin üç büyüğü salgın sürecinde ekonomik zorluk yaşayan meslektaşları için harekete geçiyor.

Dünya 1 numarası Novak Djokovic, Roger Federer ve Rafael Nadal ile birlikte ATP sıralamasında alt basamaklarda yer alan tenisçilere yardım edeceklerini açıkladı.

Sırp sporcu, dünya sıralamasında 250 ve 700'üncü basamaklar arasında yer alan tenisçiler için ilk etapta 3 milyon Dolarlık bir fon oluşturacaklarını söyledi. Söz konusu rakam ilerleyen dönemde 4,5 milyon Dolara da çıkabilir.

Djokovic, yaratacakları fona diğer sporcuların da destek olabileceğini söyledi.

Temmuz ortasına kadar askıya alınan teniste mayıs ayında özel bir turnuva düzenlenmesi de gündemde.

Ünlü antrenör Patrick Muratoğlu, mayıs ve haziran aylarında seyircisiz bir organizasyonun hazırlıklarını yaptığını duyurdu.

Fransa'nın Nice kentinde yer alan tenis akademisinde maçları oynatmayı planladığını duyuran Muratoğlu, 10 maça sahne olacak turnuvanın beş hafta süreciğini ifade etti.

Corona virüs salgını nedeniyle sekteye uğrayan tenis takviminde görünen ilk Grand Slam, 31 Ağustos'ta başlayacak Amerika Açık. Mayıs ayındaki Fransa Açık eylül sonuna ertelenirken, temmuz ayındaki Wimbledon ise 2. Dünya Savaşı'ndan beri ilk kez iptal edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...