İtalyan devi Yunus Akgün'ü istiyor

Adana Demirspor'daki kiralık sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte Galatasaray'a geri dönen Yunus Akgün için flaş bir talip ortaya çıktı.

NTV Spor 26.05.2022 - 14:07

Sezonun flaş ekibi Adana Demirspor'da inanılmaz bir performans ortaya koyan Yunus Akgün, kiralık sözleşmesini tamamlayıp Galatasaray'a döndü. Genç futbolcunun müthiş formu Avrupa ekiplerinin de ilgisini çekti. Yunus için Lazio ikinci çıkarmayı yapmaya hazırlanıyor.

İtalyan teknik direktör Vincenzo Montella'nın himayesinde kusursuz bir ivme yakalayan Yunus Akgün, yine İtalyan çalıştırıcının yanına gidebilir. Maurizio Sarri'nin tedrisatında kariyerinde önemli bir sıçrama yapacağına inanıyor. Yurt dışında forma giymeye son derece sıcak bakan Yunus Akgün'ün akıbeti yeni yönetim sonrası netlik kazanacak.

Takvim'in haberine göre Lazio, Yunus Akgün'ü kadrosuna katmak için ikinci kez görüşmelere başlamaya hazırlanıyor. 21 yaşındaki oyuncunu için Galatasaray'daki seçim sürecinin geçmesini bekleyen İtalyan temsilcisinde sportif direktör Igli Tare'nin bu transferde ısarcı olduğu ifade ediliyor.

Bu sezon Adana Demirspor'da müthiş bir performans sergileyen 21 yaşındaki futbolcu 39 maça çıktı.

39 mücadelede 9 gol 17 asist gösteren Yunus Akgün 2862 dakika da sahada kaldı.

Sayfa Yükleniyor...