Mert Çetin: Hem Süper Lig'den hem de Avrupa'dan teklifler var

Bonservisi Hellas Verona'da bulunan Mert Çetin, Avrupa'dan ve Süper Lig'den teklifler aldığını ve transfer döneminde değerlendireceğini ifade etti.

NTV Spor 31.05.2022 - 11:53

Devre arasında Serie A ekibi Hellas Verona'dan 6 aylığına Kayserispor'a kiralık olarak transfer olan 25 yaşındaki milli stoper Mert Çetin, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

"Bundesliga ve Ligue 1'den teklifler vardı"

Devre arasında Fransa ve Almanya'dan resmi teklif aldığını söyleyen Çetin, "Ocak ayında Kayserispor'a geldim. Verona'dan ayrılırken Bundesliga ve Ligue 1'den teklifler vardı. Kayserispor'a gelmeden önce Berna başkan ile konuştum. Kulübün yönetim şekli ve kaliteli oyunculara sahip olması Kayserispor'a gelmemde etken oldu. Berna başkanıma da teşekkür ediyorum. Ligin ikinci yarısı benim adıma iyi geçti. Oynamaya ihtiyacım vardı ve 12-13 maça çıktım. Kendimi çok güçlü ve hazır hissediyorum" ifadelerini kullandı.

"Kayserispor taraftarını çok sevdim"

Kayserispor taraftarı ile arasında iyi bir bağ oluştuğunu söyleyen 25 yaşındaki futbolcu, "Hedefimiz kupayı almaktı ama şanssız bir maç oynadık ve finalde kupayı kaybettik. Üzgünüz ve buradan ayrılırken kupayla ayrılmak, Kayserispor taraftarına kupayı hediye etmek isterdim. Gelecek sezonlarda Kayserispor'un başarılı olacağına inanıyorum. Kayserispor taraftarını çok sevdim. 6 aylık süreçte şehre karşı aidiyetimi hissettirdi. Onlara teşekkür ederim. İyi oynadığımda, sakatlığımda ve sahada her zaman bana destek oldular. Onlara teşekkür ederim ve belki bir gün yeniden diyelim" şeklinde konuştu.

Milli takım kadrosunda kim yer alırsa alsın esas olanın ay yıldızlı takımın başarısı olduğuna vurgu yapan Çetin, "Milli takım benim için çok değerli. Şu an başka arkadaşlarım orada. Yarın da ben orada olurum. Burada en önemli şey milli takım başarısı. En kısa zamanda formayı almak istiyorum" dedi.

"Hem Süper Lig'den hem de Avrupa'dan teklifler var"

Serie A ekibi Hellas Verona ile sözleşmesi olan ancak transfer teklifleri aldığını belirten Çetin, "Verona'nın oyuncusuyum, Kayserispor'a 6 aylık bir süreç için geldim. Hem Süper Lig hem de Avrupa'dan teklifler var. Teklifleri değerlendiriyoruz ve tercihimi yapacağım" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...