Yeni transferler Trabzon'da

Trabzonspor'un, Bursaspor'dan prensipte anlaştığı Batuhan Kör ve Kerem Şen, Trabzon'a geldi.

NTV Spor 26.01.2022 - 10:49

Batuhan Kör, havalimanında gazetecilere yaptığı açıklamada, doğduğu şehrin takımında olmaktan dolayı çok mutlu, gururlu olduğunu belirterek, "Bu transferde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hayırlısı olsun. Tabii ki Trabzonluyum, Trabzonsporluyum. Bu süreçte başkanımız olsun, yönetim ekibimiz olsun Bursaspor ile ciddi görüşmeler yaşandı. Ben de olmasını çok istedim." dedi.

Trabzonspor'un maçlarını hep takip ettiğini kaydeden Batuhan, "En sonki maçta da çok mutlu oldum. Son dakikada inanılmaz geri dönüş oldu. Bu sene sonu şampiyonluk olacak inşallah. Biz de bu takım ve kulüp için elimizden ne geliyorsa sözünü veriyorum." şeklinde konuştu.

Kerem Şen ise "Transfer için bizim buralara gelmemizde emek veren, şans veren Bursaspor Kulübü'ne teşekkür ederim ve genç yaşta bize yatırım yapan güvenen Trabzonspor Kulübü'ne de teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı olur, burada elimizden gelenin en iyisini yapacağız. " ifadelerini kullandı.

Oyuncular sözleşme imzaladıktan sonra sezon sonuna kadar kiralık olarak oynayacakları Bursaspor'a geri dönecekler.

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Emin Adanur, Taha Altıkardeş, Batuhan Kör ve Kerem Şen’i Trabzonspor’a 29 milyon TL karşılığında sattıklarını açıkladı. Adanur, ayrıca 3 milyon TL de şampiyonluk primi alacaklarını duyurmuştu. 

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Adanur, "Birçok kulübü futbolcularımızı sunduk. Kerem Şen’e Konyaspor’dan teklif geldi. Başka kimseden gelmedi. Batuhan Kör’e sadece Gaziantep FK’dan geldi. Talha Altıkardeş’i 17 milyon TL karşılığında Trabzonspor’a verdik. Kerem ve Batuhan konusunda da Trabzonspor’la anlaştık. Toplamda üç futbolcu için 29 milyon TL karşılığında el sıkıştık. Şampiyonluk primi için de 3 milyon TL madde koyduk. Bu üç oyuncu satılamasaydı, sürdürebilirlik mümkün değildi" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...