"Altın setle kazanmayı hedefliyoruz"

2015 Kadınlar Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Avrupa Ligi finalinin rövanşında Macaristan ile karşılaşacak A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın antrenörü İsmail Yengil, altın setle kazanmayı hedeflediklerini ifade etti.

NTV Spor 12.09.2015 - 15:58

İsmail Yengil, yarınki maç öncesi düzenlenen basın toplantısında, ilk maçta deplasmanda 3-0 yenildikleri Macaristan'ı, Ankara'daki grup maçlarında iki kez aynı skorlarla yendiklerini anımsatarak, "Deplasmandaki maç çok zordu. Maçı, iki takım da kazanabilirdi. Macaristan'da kesinlikle kötü oynamadık, 3-0'lık mağlubiyeti hak etmedik. Sadece seyirci avantajı ve takımımızı baskı altına alan bazı nedenlerle kaybettik. Ev sahibi avantajımızı kullanıp, altın setle finali kazanmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Yengil, takım olarak 2 aydır çalışıp büyük emek verdiklerini, yarınki maçta İzmirliler'in desteğini beklediklerini kaydetti.

Takım kaptanı Meryem Boz ise şehit ailelerine başsağlığı dileyerek, "Konuşmak kolay. Üzülüyoruz ama ateş düştüğü yeri yakıyor. Giydiğimiz formanın farkındayız ve en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bir tarafımız gülse de şehit haberleri aldıkça bir tarafımız buruk" ifadelerini kullandı.

Ev sahibi olma avantajını iyi kullanmak istediklerini belirten Boz, antrenör Yengil'in takımı psikolojik ve taktiksel açıdan iyi hazırladığını belirtti.

DE BRANDT: PSİKOLOJİK AVANTAJIMIZ VAR
Macaristan Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Jan De Brandt karşılaşmanın zor geçeceğini dile getirerek, "İlk maçı 3-0 kazanmamız, ikincisinin kolay olacağı anlamına gelmez. İlk maçta setleri, hep yakın skorlarla aldık. Küçük de olsa bu maçta psikolojik avantajımız var" diye konuştu.

Takım kaptanı Rita Liliom da takım birlikteliğini sağladıklarını, iyi oyun sergileyip şampiyonluğa ulaşmayı hedeflediklerini aktardı.

İzmir Atatürk Voleybol Salonu'nda saat 18.00'de başlayacak karşılaşmada, İtalyan Simone Santi ile Alman Ute Maria Fischer düdük çalacak.

Türkiye'nin, 3-0 veya 3-1 kazanması halinde şampiyon, müsabakanın ardından oynanacak altın setle belli olacak. Macaristan ise tüm galibiyetlerde ve 3-2 mağlubiyette şampiyonluğa ulaşacak.

Sayfa Yükleniyor...