Barbolini sonuçtan memnun

Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası B Grubu'ndaki 5. ve son maçında Kamerun'u 3-0 yenen A Milli Takım'ın antrenörü Massimo Barbolini, elde edilen sonuçtan dolayı memnun olduklarını söyledi.

NTV Spor 28.09.2014 - 16:02

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Barbolini, "Ben sonuçtan memnunum. Bu turu galibiyetle bitirmek önemliydi. Çok fazla şans bulamayan oyuncularımızın oynamaları açısından da önemliydi" dedi.

Şampiyonanın ikinci turunda zorlu rakiplere karşı mücadele vereceklerini belirten Barbolini, "Bir sonraki turda çok zor 4 maç bizi bekliyor. Ona göre hazırlanmamız gerekiyor" diye konuştu.

OYUNCULARIN GÖRÜŞLERİ
Takım kaptanı olarak kadroda yer alan Seda Tokatlıoğlu da konuşmasında, Kamerun maçının kendileri için iyi geçtiğini, oynama fırsatı bulamayan takım arkadaşlarının çok iyi bir performans ortaya koyduğunu ve bundan sonrasında da iyi şeyler yapmak istediklerini ifade etti.

Milli oyunculardan Güldeniz Önal Paşaoğlu ise dün oynadıkları Brezilya maçının hemen ardından bu sabah yeniden maça geldiklerini belirterek, "Yattık, kalktık ve maça geldik. Daha iyi oynayabilirdik. Uyanmamız biraz zaman aldı. Bir de uzun zamandır beraber de oynamıyoruz. Sakatlık olmadan bir maçı da bitirdik. Puanımızı da aldık" değerlendirmesinde bulundu.

B Grubu'nun üçüncü ve dördüncüsünün maçlarını oynayacağı Modena'ya yarın geçeceklerini dile getiren Paşaoğlu, "Yarın yolculuk var. İyi maçlar bizi bekliyor. İki boş günümüz var. O arada iyi hazırlanacağız ve biraz kendimizi dinleyeceğiz. Daha iyi çıkacağız. Dünkü oyunumuzla biraz kendi gücümüzü gösterdik. İnşallah bunun devamı gelir" diye konuştu.

Şampiyonada ilk kez maça çıkan takımın liberolarından Merve Dalbeler, "Bugün farklı bir ilk 6'yla sahaya çıktık. Rahat bir galibiyetti. Şimdi öbür gruba hazırlanıyoruz. İnşallah orada daha güzel geçecek. Daha başarılı maçlar çıkartacağımıza inanıyorum" derken, Kamerun karşısında kariyerinde ilk kez A Milli Takım forması giyen genç oyuncu Ceylan Arısan da "Kazandığımız için de çok mutluyum. İyi geçti. Şimdi üst turdayız. Daha zorlu rakipler bizi bekliyor. Biz yine tek yürek olup, tam performansımızı gösterip, elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız" şeklinde görüş belirtti.

KAMERUN CEPHESİ
Kamerun Milli Takımı Antrenörü Jean Rene Akono, Türkiye maçına gelene kadar aldıkları sonuçlarla turnuva dışında kalmayı garantilemiş olmalarının kendi oyunlarını etkilediğini ifade ederken, Türkiye'ye mücadele edeceği bir sonraki turda başarılar diledi.

Kamerun Milli Takımı Kaptanı Canelle Esther Mballa Eba'a da kazanmak için her şeyi denediklerini ama Türkiye'nin çok iyi oynadığını ve ay-yıldızlılara başarılar dilediklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...