Beşiktaş’a sponsor müjdesi

Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş’ın kadın voleybol takımına sponsor oldu. Siyah-beyazlılar, 2012-2013 sezonundan itibaren ligde, Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi adıyla mücadele edecek.

NTV Spor 17.07.2012 - 14:17

Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı'na sponsor oldu.

Üniversitenin Beşiktaş'taki yerleşkesinde, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel'in de katıldığı törende 5 yıllık anlaşma imzalandı.

Başkan Orman törende yaptığı konuşmada, bu anlaşmanın sadece bir sponsorluk değil iki ciddi kurumun işbirliği ve birlikteliği anlamına geldiğini belirterek, "Biz de özellikle eğitim alanında çok önemli birliktelikler ortaya koyalım. İnşallah bu iyi niyetli hareketlerimizin eğitim alanında da yapacağımız atılımlarla devam edeceğine inanıyorum. Çok mutluyum. Enver Bey'e çok teşekkür ediyoruz. Gerçek Beşiktaşlılığını da gösterdiği için teşekkür ediyorum. Bu bir sponsorluk anlaşması değildir. İki ciddi kurumun birliktelik anlaşmasıdır. Kurum adına çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ BJK SPOR AKADEMİSİ'Nİ KURMAK İSTİYORUZ"
Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel ise yaptığı konuşmada üniversitelerin, geçmişin üniversiteleri olmaktan çıktığını belirterek, "Üniversitemizin Beşiktaşımızın sporundan sanatına kadar ilgilenmesini arzu ediyoruz. Bugün kadın voleybol takımı işbirliğine bütün boyutlarıyla bakmanızı önemsiyorum" diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü ile çok yakında Bahçeşehir Üniversitesi BJK SPor Akademisi'ni kurmak istediklerini aktaran Yücel, "Bunun, dünyada örnek olabilecek anlaşmalardan birisi olabileceğini düşünüyorum.  Beşiktaş ile iç içe olmak istiyoruz. Beşiktaş ile örnek olmak istiyoruz. 21. yüzyılda spor ve kulüplerin ne olması gerektiğiyle ilgili yeni bir adım atıyoruz. Eski anlayışı bir kenara bırakıp yeni arzuyla yolumuza devam istiyoruz. Bugün spor kulübümüz Beşiktaşımız elbette sıkıntı içinden geçiyor ama zannedilmesin ki Beşiktaş arzulanan hedefe ulaşamayacaktır. Mutlaka ulaşacaktır. Ben de çok değerli rektörüm ve dekan arkadaşlarımızın bir çoğu da Beşiktaşlı olarak elimizden gelen desteği vermek istiyoruz" dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Yalçın da kurumları için sporun yerinin ayrı olduğunu ifade edip, çeşitli branşlardaki takımlarının başarılarını anlatarak, "Yol arkadaşımız Beşiktaş Spor Kulübü. Zaten üniversitemiz Beşiktaş'ta, hepimiz Beşiktaşlıyız. Bu anlaşmanın her iki taraf için de ayrı sonuçlar vereceğine inanıyoruz. İnanıyorum ki bu anlaşma üniversitemiz bünyesinde kurulacak bir spor okulunun da ilk kıvılcımı olacaktır" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sayfa Yükleniyor...