CEV'de sıra erkeklerde!

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen kupalarda kadınların ardından erkeklerde mücadele yarın başlayacak.

NTV Spor 04.12.2017 - 10:34

Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi, Erkekler CEV Kupası ve Erkekler Challenge Kupası'nda mücadele, yarın yapılacak maçlarla başlayacak. Efeler Ligi'nden 5 takımın yer aldığı kupalardan Şampiyonlar Ligi'nde Halkbank, Arkas Spor ve Fenerbahçe, CEV Kupası'nda Ziraat Bankası, Challenge Kupası'nda ise Maliye Piyango Türkiye'yi temsil edecek.

CEV Şampiyonlar Ligi'nde 4. tur olarak adlandırılan grup etabında, 20 takım 4'erli 5 grupta 6 hafta boyunca karşılaşacak. Deplasmanlı lig usulüne göre yapılacak maçlar sonunda gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar ile 3. olan takımlar arasında en iyi dereceye sahip 2 takım tur atlayacak.

Ziraat Bankası'nın yer aldığı CEV Kupası ile Maliye Piyango'nun mücadele edeceği Challenge Kupası'nda ise 16'lı finaller olarak adlandırılan 2. turda 32'şer ekip, eşleştikleri takımla biri iç sahada diğeri deplasmanda olmak üzere 2 maç yapacak. Eşleşmelerin galipleri, 8'li finallere yükselecek.

Türk temsilcilerinin bu hafta kupalardaki maç programı TSİ şöyle:

5 Aralık Salı:

ERKEKLER CEV KUPASI
19.00 SCM "U" Craiova (Romanya/Craiova)-Ziraat Bankası (Türkiye)

6 Aralık Çarşamba:

ERKEKLER ŞAMPİYONLAR LİGİ
19.00 Arkas Spor (İzmir-Atatürk)-Zaksa Kedzierzyn Kozle (Polonya)

7 Aralık Perşembe:

ERKEKLER ŞAMPİYONLAR LİGİ
18.00 Fenerbahçe (İstanbul-Burhan Felek)-Knack Roeselare (Belçika)
22.00 VfB Friedrichshafen (Almanya/(Friedrichshafen)-Halkbank (Türkiye)

ERKEKLER CHALLENGE KUPASI
20.00 VKP Bystrina Spu Nitra (Slovakya/Nitra)-Maliye Piyango (Türkiye)

Sayfa Yükleniyor...