Filede milli heyecan!

2016 FIVB World Grand Prix başladı. 6. kez bu prestijli turnuvada boy gösteren Kadın Voleybol Milli Takımımız, ilk hafta maçlarını Rusya'da oynayacak.

NTV Spor

09.06.2016 - 11:01

FIVB World Grand Prix'ye 6. kez katılan Kadın Voleybol Takımımız, ilk maçında Belçika ile karşılaşacak. Filenin Sultanları, 2. gün Hollanda ile son gün de ev sahibi rusya ile karşılaşacak.

Milli Takım, ikinci hafta Amerika Birleşik Devletleri'ne konuk olacak. Buradaki rakipler ise ev sahibi Amerika, Almanya ve Japonya olacak.

World Grand Prix'nin 3. ve son haftasında Filenin Sultanları Ankara'da rakiplerini ağırlayacak. Ankara'daki rakipler ise Belçika, İtalya ve Brezilya olacak. A Milli Takım, oynayacağı bu 9 maçın ardından 12 takım arasında 5. sırada yer alarak Tayland'da 6-10 Temmuz'da yapılacak finallere gitme şansı arayacak.

Filenin Sultanları, ilk hafta maçında karşılaşacağı Belçika ile geçtiğimiz hafta Montreaux Masters Turnuvası'nda kozlarını paylaşmıştı. Milliler, o maçı 3-1 kaybetmişti. Diğer iki rakibimiz Rusya ve Hollanda ise bize yabancı değil. Milliler, Rio Olimpiyat Elemeleri'nin Ankara'da oynanan etabında Hollanda'ya grupta kaybetmiş, yarı finalde de Rusya'ya yenilerek Rio bileti şansını kaybetmişti.

FIVB World Grand Prix ilk haftasında Milli takımımızın maçları NTV Spor'dan yayınlanacak.

Sayfa Yükleniyor...