Filenin Sultanları sahne alıyor!

Uluslararası Voleybol Federasyonu tarafından İtalya'nın evsahipliğinde düzenlenecek 2014 Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası başlıyor. Millilerimizin kupa mücadelesi NTV Spor ve NTVSpor.net'ten naklen yayınlanacak...

NTV Spor 22.09.2014 - 12:43

                                CANLI YAYIN PROGRAMI

İlk olarak 1952'de düzenlenen ve bu yıl 17. kez gerçekleştirilecek Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası'nda 24 takım mücadele edecek. 12 Ekim'de sona erecek turnuvada maçlar İtalya'nın Bari, Milano, Modena, Roma, Trieste ve Verona kentlerinde oynanacak.
     
Şampiyonada Avrupa'dan 10, Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler'den 6, Asya'dan 4, Afrika ve Güney Amerika'dan ikişer ülke madalya mücadelesi verecek.
     
TURNUVA FORMATI     
FIVB tarafından yeniliğe gidilen Dünya Şampiyonası formatında, bu yıl üç grup aşamasının ardından yarı final maçlarına geçilecek.
     
İlk turda altışar takımın yer alacağı A, B, C ve D gruplarında ilk 4 sırayı elde eden ülkeler, adlarını ikinci tura yazdıracak. 16 ekibin E ve F olarak iki gruba ayrılacağı ikinci tur aşamasında, aynı gruptan gelen ekipler birbirleriyle karşılaşmayacak. 1 Ekim'de başlayacak ikinci turda çapraz eşleşmeler A, D ve B, C grupları arasında gerçekleşecek. Bu turda ilk üç sırada yer alacak takımlar, yoluna üçüncü turda devam edecek. G ve H gruplarında 6 takım arasında geçecek ve 8-10 Ekim'de Milano'da oynanacak üçüncü tur müsabakalarının ardından ilk iki sırada yer alan ekipler yarı finale yükselecek.
     
Milano'da tek maç üzerinden 11-12 Ekim'de yapılacak yarı final ve final karşılaşmalarının ardından şampiyon belli olacak.
     
GRUPLAR     
Türkiye'nin B Grubu'nda mücadele edeceği turnuvada ilk tur grupları şu şekilde:
     
A Grubu: Arjantin, Hırvatistan, Dominik Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Tunus
     
B Grubu: Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Kamerun, Sırbistan, Türkiye
     
C Grubu: Kazakistan, Meksika, Hollanda, Rusya, Tayland, ABD
     
D Grubu: Azerbaycan, Belçika, Çin, Küba, Japonya, Porto Riko
           
İLK GÜNÜN PROGRAMI     
"Filenin Sultanları", şampiyonadaki ilk maçını Trieste kentinde TSİ 18.00'de Sırbistan ile oynayacak. 2014 FIVB Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası'nda ilk günün programı şöyle:
     
A Grubu (Roma):
11.30 Arjantin-Hırvatistan
18.00 Dominik Cumhuriyeti-Almanya
21.00 İtalya-Tunus
         
B Grubu (Trieste):
11.30 Kanada Kamerun
18.00 Sırbistan-Türkiye (NTV Spor ve NTV Spor.net)
21.00 Brezilya-Bulgaristan (NTV Spor ve NTV Spor.net)
        
C Grubu (Verona):
11.30 Hollanda-Kazakistan
18.00 Rusya-Tayland
21.00 ABD-Meksika
     
D Grubu (Bari):
11.30 Çin-Porto Riko
18.00 Japonya-Azerbaycan
21.00 Küba-Belçika
     

Sayfa Yükleniyor...