Filenin Sultanları | Kaptan Eda Erdem Dündar'dan Hollanda galibiyeti sonrası iddialı açıklamalar

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar, Hollanda galibiyeti sonrası TRT Spor'a konuştu. Eda Erdem, "Her turnuvada kendimizi madalya almış şekilde görüyoruz" dedi.

NTV Spor 24.08.2021 - 20:52 | Son Güncelleme: 24.08.2021 - 20:58

Hollanda galibiyetini değerlendiren Eda Erdem Dündar, "Cok mutluyuz ve gururluyuz. İlk hedefimize ulaştık. Buradan 5'te 5'le Bulgaristan'a gitmmek istiyorduk. Dün ve bugün gerçekten iyi voleybol oynadık. Saha içerisindeki enerjimiz, uyumumuz çok güzeldi. Teknik heyetin bize verdiği bütün taktikler zaten bugün sahada çıktı. Oyunu okumada çok zorlanmadık. Oyunu yöneten taraf bizdik. Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Ayrıca Cansuyu kutluyorum. Çok güzel toplar dağıttı ve takımı çok güzel oynattı" dedi. 

8'li finaller için düşüncelerinin sorulması üzerine Filenin Sultanları'nın kaptanı, "Dürüstçe konuşmam gerekirse; Avrupa Şampiyonası'nı oynuyoruz... Ya da oynadığımız herhangi bir turnuvada hep kendimizi final four'da ve madalya almış bir şekilde görüyoruz. Bu, bizim ve Türk voleybolunun ne kadar ileriye gittiğini gösteriyor. Bu bizlere inanılmaz özgüven veriyor" ifadelerini kullandı. 

Gruptan 5'te 5'le çıkmaktan dolayı zaten Bulgaristan'da rakiplerin kendilerine saygı göstereceğini kaydeden Eda Erdem Dündar, "Tabii ki de ilk 16 sonrasında çeyrek final. Stresli maçlar oynayacağız. İlk 16 turunda Çekya ile oynayacağız görünüyor. Uzun zamandır karşılıklı oynamadık ama bakacağız. Heyecanlıyız, mutluyuz. Şu an başardığımız şeyin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Şu an ilk adımı bitirdik. Şu an yapmış olduğumuz hiçbir şey yok. Maç maç gideceğiz. Önce 16, sonra çeyrek final, daha sonra adımızı final four'a yazdırmak istiyoruz. Bu takım gerçekten iyi çalışıyor. Herkes birbirini çok seviyor, birbirine saygı duyuyor. Herkesin tek bir hedefi tekrardan final four'da olma. İnanılmaz bir destek görüyoruz, hem Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan hem Türk halkından. Bize sadece sahada oynamak kalıyor. Tüm takımı ve takım arkadaşlarımı kutluyorum" açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...