Voleybol'da final heyecanı!

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu, Erkekler 1. Lig Final Etabı'nın yarın Ordu'da başlayacak 1. turnuvasında, maçlarda geçen sezon olduğu gibi görüntülü değerlendirme sisteminin kullanılacağını ifade etti.

NTV Spor 05.04.2016 - 20:19

Turnuva öncesinde Ordu Gençlik Merkezi'nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Göksu'nun yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ile final etabında mücadele edecek Arkas Spor, Fenerbahçe, Halkbank ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımlarının kaptanları katıldı.

TVF Yönetim Kurulu Üyesi Göksu yaptığı açıklamada, ilk turnuvanın Durugöl Spor Salonu'nda gerçekleştirileceğini hatırlatarak, "Kulüplerimiz, buraya puan taşımadan geldi. Buradaki birinci etap sonunda taşıyacakları puanla ikinci etap maçlarını 22-24 Nisan tarihlerinde Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda oynayacaklar. Biz bu maçlarda dört kulübümüzün hakkı yenilmeden, geçen sezonda olduğu gibi görüntülü değerlendirme sistemiyle maçlarımızı yöneteceğiz." diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Genç ise takımların Ordu'dan güzel anılarla ayrılmasını temenni ederek, "İnşallah ülkemize Şampiyonlar Ligi'nde de bir kupa getirirlerse mutlu oluruz. Organizasyonun başarılı şekilde geçirilmesi ve centilmence mücadeleye sahne olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

KAPTANLARIN AÇIKLAMALARI
Arkas Spor'un kaptanı Hakkı Çapkınoğlu her yıl olduğu gibi bu sezon da kupanın en büyük adaylarından olduklarını belirterek, "Bu sene de kupayı kazanıp iki defa üst üste şampiyon olmak istiyoruz. İyi de hazırlandık, takımın durumu gayet iyi. Burada iyi sonuçlar alıp Samsun'a daha avantajlı şekilde gitmek istiyoruz. Bütün takımlara da başarılar diliyorum." diye konuştu.

Fenerbahçe'nin kaptanı Selçuk Keskin ise "Herkes Avrupa kupalarını garantiledi. Biz takım olarak ilk etapta Şampiyonlar Ligi'ni garantilemek istiyoruz. Birinci ve ikinci olan takımlar, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılıyor ve biz de bunu gerçekleştirmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Halkbank takımının kaptanı Ulaş Kıyak, takımların bu sezon oldukça başarılı bir grafik çizdiğini anlatarak şunları söyledi:

"Neredeyse ikinci devrenin ortasına kadar 7-8 takım final etabına girmek için çekişiyordu ve puanlar birbirine çok yakındı. Son hafta final etabına girecek takımlar belli oldu. Aynı kaliteli voleybolu Ordu'da ve Samsun'da da bekliyorum. Burada inşallah iyi olan ve hak eden kazanacaktır. Herkese başarılar diliyorum."

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un kaptanı Özkan Hayırlı da, "Zor bir lig oynadık. Erkek voleybolu olarak Avrupa'nın en önemli liglerinden birinde oynuyoruz. Buradaki dört takım da zaten şampiyon. Takım olarak ilk hedefimizi gerçekleştirdik. İstanbul Büyükşehir Belediyespor olarak bir hedefimiz daha var. İnşallah Ordu'da ikinci hedefimizi tamamlayıp mutlu sona ulaşacağız." şeklinde görüş belirtti.

Sayfa Yükleniyor...