Milliler galibiyetle tamamladı!

Dünya Grand Prix Finalleri'nde Türkiye, NTV Spor ve NTVSpor.net'ten yayınlanan maçta Belçika'yı 3-1 mağlup etti ve turnuvayı 4. sırada tamamladı.

NTV Spor 24.08.2014 - 11:37

Uluslararası Voleybol Federasyonu Kadınlar Dünya Grand Prix Finalleri'nin beşinci ve son gününde Türkiye, NTV Spor ve NTVSpor.net'ten yayınlanan maçta Belçika'yı 3-1 yendi.

Karşılıklı sayılarla başlayan ilk sette Türkiye, Gözde Sonsırma ve Neriman Özsoy'un üst üste aldığı sayılarla durumu 4-1 yaptı. Milli takım, rakibine karşı 4-0'lık seri yaparak ilk teknik molayı 8-4 üstün geçti. Teknik molanın ardından düşüşe geçen "Filenin Sultanları", karşılıklı sayılarla ikinci teknik molaya 16-15 geride girdi. Oyuna dahil olan Seda Tokatlıoğlu ve Kübra Akman'ın bloklarıyla Türkiye durumu 24-21'e getirdiyse de,  art arda set sayısı alamayınca, Belçika 5-0'lık serisiyle ilk seti 26-24 kazandı.

İkinci sete Bahar Toksoy'un etkili bloklarıyla başlayan Türkiye, setin ilk bölümünde üstünlüğünü koyamadı ve ilk teknik molada 8-7 geride kaldı. İyi bir performans sergileyemeyen milli takım, Neriman Özsoy ve Kübra Akman'ın skorlarına rağmen eşitliği bozamadı: 12-12. Gözde Sonsırma'nın sayılarıyla 3-0'lık bir seri yakalayan milliler, ikinci teknik molaya 16-13 önde girdi. Savunmada sıkıntı yaşayan Türkiye, Gözde Sonsırma'nın smaçları ve Neriman'ın bloklarıyla kazandırdığı sayılarla seti 25-21 kazandı ve skoru 1-1'e getirdi.

Üçüncü setin ilk bölümünde Neriman Özsoy-Bahar Toksoy ikilisinin bloklarıyla sayılara engel olan "Filenin Sultanları", Belçika'dan Dirckx ve Van Hecke'nin etkili hücumlarına rağmen, ilk teknik molayı 8-7 geride tamamladı. Hücumda sıkıntı yaşamaya devam eden Türkiye, ikinci teknik molayı da 16-15 geride kapadı. Seda Tokatlıoğlu ve Kübra Akman'ın servisleriyle toparlanan milliler, sakatlanan Bahar Toksoy'un yerini Büşra Cansu'nun doldurmasıyla seti 25-23 kazanarak 2-1 öne geçti.

Dördüncü sette Belçika,  Dirickx'in art arda sayılarla etkili oldu. Hücumdaki sıkıntısına çözüm bulamayan milli takım, Belçika karşısında geri kaldı ve birinci teknik molaya 8-7'lik skorla girdi. Daha az hata yapmaya başlayan Türkiye, maçın skorer ismi Neriman Özsoy'un hücumlarıyla temposunu yükseltti: 11-8. Milliler, Meliha İsmailoğlu'nun bloklarıyla ikinci teknik molada 16-15 üstünlük yakaladı. Hücumda orta alanı iyi kullanan Neriman Özsoy'un sert sayılarıyla milliler, yeniden toparlandı. Oyunda yükselişe geçen "Filenin Sultanları", Belçika karşısında seti 25-20, maçı da 3-1 kazandı.

A Milli Takım'da Neriman Özsoy 32 sayıyla maçın en skorer ismi olurken, Belçika'dan Van Hecke 21 sayıyla takımına katkıda bulundu.

Türkiye, beşinci ve son maçının ardından Grand Prix Finalleri'ni 7 puanla dördüncü sırada tamamladı.

BELÇİKA: 1 - TÜRKİYE: 3
Salon:
Ariake Collesium
Hakemler: Susana Rodriguez (İspanya), Akihiko Tano (Japonya)
Belçika: Dirickx, Heyrman, Leys, Aelbrecht, Van Hecke, Rousseaux (Courtois, Vandesteene, Coolman, Van De Vijver, Biebauw, Bland)
Türkiye: Gözde Sonsırma, Kübra Akman, Bahar Toksoy, Naz Aydemir Akyol, Neriman Özsoy, Meliha İsmailoğlu (Gizem Karadayı, Asuman Karakoyun, Seda Tokatlıoğlu, Güldeniz Önal Paşaoğlu, Büşra Cansu)
Setler: 26-24, 21-25, 23-25, 20-25
Süre: 109 dakika (28, 27, 29, 25)

Sayfa Yükleniyor...