"Olmaz denileni oldurduk, şampiyonluğu kutluyoruz"

Misli.com Sultanlar Ligi final serisinde Fenerbahçe Opet'i yenen Vakıfbank'ta Meryem Boz, Ayça Aykaç ve Melis Gürkaynak, şampiyonluğun ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 12.05.2022 - 22:45
"Olmaz denileni oldurduk, şampiyonluğu kutluyoruz"

Misli.com Sultanlar Ligi final serisinin beşinci maçında VakfıBank, 'i 3-0 yendi. Seride durumu 3-2 yapan sarı-siyahlılar şampiyon oldu.

Mücadelenin ardından saha içerisinde sevinç anları yaşanırken VakıfBanklı voleybolculardan , ve açıklamalarda bulundu. 

"Evimizde şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz"

Çok uzun bir sezon geçirdiklerini dile getiren Meryem Boz, "9 ay bunun için çalışmıştık ve kendi evimizde şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz. Fenerbahçe de çok güçlü bir ekip, o sebeple 3-2 uzaması çok normaldi. Ben Fenerbahçe'yi de tebrik etmek istiyorum. Çünkü 5 maç oynadık 5'inde de çok iyi mücadele ettiler. Ama tabii ki kazanan taraf biz olduğumuz için çok mutluyum" dedi.

"Olmaz denileni oldurduk ve şampiyonluğu kutluyoruz"

Seride süper bir geri dönüş yaptıklarını dile getiren Ayça Aykaç, "Dördüncü maçta olmaz denileni oldurduk ve şu anda şampiyonluğu kutluyoruz. 5 kupa hedefi ile çıkmıştık yola ve şu anda 4'ünü aldık, 1 tane kaldı. İnşallah onu da alıp sezonu unutulmaz bir şekilde kapatmak istiyoruz. Çok başa baş mücadele verdik. Herkesin inişleri çıkışları oldu ama kazanmasını, şampiyon olmasını bildik. Çok mutluyuz, takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Her beraber savaştık çok mutluyuz" şeklinde konuştu.

"'a veda etmek benim için çok zor"

Misli.com Sultanlar Ligi şampiyonluğu ile  kariyerine nokta koyan Melis Gürkaynak ise Fenerbahçe ile üst üste güzel maçlar oynadıklarını ifade ederek, "Türkiye adına güzel bir sezon oldu bende. Ben Fenerbahçe'yi de tebrik etmek istiyorum. Biz kazandığımız için mutluyuz. 1 tane daha kupamız kaldı hedefimiz o kupayı da kaldırabilmek.

Çocukluğum burada geçti. Teşekkür etmekten, onlara minnet duymaktan haricinde söyleyecek başka bir şey yok. Buraya veda etmek çok zor benim için. VakıfBank'a çok teşekkür ederim. Yıllarım burada geçti, herkesle beraber büyüdük, ailem gibi. O yüzden de ben hep onlarla beraber olacağım. Güzel bir veda oldu. Bu salonda böyle bir veda etmek benim için çok önemliydi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...