"Puan bakımından hedeflediğimiz sıradayız"

Gümüşhane Torul Gençlik'in kulüp başkanı Özden Bostan, "Takımımızı son anda kurmamıza rağmen iyi sonuçlar aldık. Puan bakımından hedeflediğimiz sıradayız" dedi.

NTV Spor 18.12.2013 - 13:58

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi takımlarından Gümüşhane Torul Gençlik'in kulüp başkanı Özden Bostan, "Takımımızı son anda kurmamıza rağmen iyi sonuçlar aldık. Puan bakımından hedeflediğimiz sıradayız" dedi.

Bostan, sezon başında yeni bir yönetim oluşturduklarını, ilk iş olarak kulübün ekonomik durumunu gözden geçirdiklerini, ardından transfer çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Yönetim kurulu üyelerinin katkılarıyla takımı adeta yeniden kurduklarını vurgulayan Bostan, "Sezonun başlamasına kısa süre kala Philip Maiyo'nun dışında yeni sporcular transfer ettik. Hocamız Ali Bahadır Aksoy ile sözleşmemizi yeniledik ve sezona az bir süre kala takımımızı kurduk" diye konuştu.

Bostan, takımı son anda kurmalarına rağmen iyi sonuçlar aldıklarını dile getirerek, "Puan bakımından hedeflediğimiz sıradayız. Konak Belediyesi, İnegöl Belediyesi, Belediye Plevne ve Çankaya Belediyesi ANKA takımlarını geride bırakarak, elde ettiğimiz 13 puanla sekizinci sırada bulunuyoruz. Yeni kurulan bir takımın gösterdiği bu başarıyı spor camiasının takdirine bırakıyorum. Daha da iyi olacağız. Önceki yıllarda olduğu gibi hedefimiz play-offa kalmaktır. Bunu da başaracak kadromuz var" dedi.

"KÜÇÜK BİR İLÇENİN BÜYÜK TAKIMIYIZ"
İkinci yarı öncesi yönetim kurulu toplantısı yapacaklarını ifade eden Bostan, "İleriye dönük kararlar alacağız. Birinci yarıda çektiğimiz sıkıntıları çekmemek için 'neler yapmalıyız' konularını görüşeceğiz. Çok zor bir ekonomik dönemden geçiyoruz. Sponsorumuz bile yok. Bu konuda görüşmelerimiz olacak. Ligde çok güçlü rakiplerle mücadele ediyoruz. Güçlü rakiplerle mücadele ediyorsanız ekonominiz de güçlü olmalı. Bunu sağladığınız takdirde başarınız kat kat artacaktır. Küçük bir ilçenin, büyük takımıyız. Hemşehrilerimizin, iş adamlarımızın bu takıma sahip çıkmalarını istiyoruz. Sahip çıkma hem maddi hem de manevi yönden bizim için çok önemli. Gümüşhaneli iş adamı hemşehrilerimizden herhangi bir çağrı beklemeksizin takıma sahip çıkmalarını istiyoruz" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sayfa Yükleniyor...