TED Kolejliler'de 'çift' lig heyecanı!

Aroma Birinci Voleybol Ligleri'nde mücadele eden Ankara takımlarının sayısı azalırken TED Ankara Kolejliler, Başkenti hem bayanlar hem erkeklerde birinci ligde temsil etmeye hazırlanıyor.

NTV Spor 21.08.2012 - 12:42

Aroma Birinci Voleybol Ligleri'nde mücadele eden Ankara takımlarının sayısı azalırken TED Ankara Kolejliler, Başkenti hem bayanlar hem erkeklerde birinci ligde temsil etmeye hazırlanıyor.

Özellikle bayanlarda Türk Telekom ve Emlak TOKİ'nin kapanmasının ardından, bayanlarda Ankaragücü ve Pursaklar Belediyesi Spor Kulübü'nün ikinci lige düşmesiyle yara alan başkent voleybolunun yüzünü TED Ankara Kolejliler güldürdü.

Dorçe TED Ankara Kolejliler'in, geçen sezon Aroma Erkekler İkinci Ligi'nde şampiyon olarak birinci lige çıkmasıyla, erkekler birinci liginde yer alan Başkent takımının sayısı 5'e yükseldi.

TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü Başkanı Önder Bülbüloğlu, geçen yıl hedeflerine ulaştıklarını belirtti.

Bülbüloğlu, ''Birinci lige yükselmek sürpriz olmadı, hedefimizdi. Geçen sezon başında takımı bozmayıp biraz daha katkı yaparak 1. lig hedefimizi devam ettirdik ve sonunda başardık'' dedi.

"ÇIKMAK KOLAY, TUTUNMAK ZOR"
Birinci ve ikinci lig takımları arasında çok büyük farklar olduğunu kaydeden Bülbüloğlu, ''Bütçelerde çok fark oluyor ve bu takımın bütününe yansıyor. İkinci ligden 1. lige çıkmak daha kolay oluyor ama 1. ligde tutunmak o kadar da kolay olmuyor'' diye konuştu.

Erkekler ve bayanlarda 1. ligde çok güçlü takımların yer aldığını vurgulayan Bülbüloğlu, şunları söyledi:

''İlk 4-5 takım çok güçlü. Bu bütçelerle onların arasına girmek mümkün değil ama onlardan hemen sonra yer alabilmek bence ciddi bir başarı. Biz bu sezon hem erkekler hem bayanlarda bunu hedefliyoruz. Geçen yıl bayanlarda 5. olduk. Zaten 4. olmak mümkün değil. Bayanlarda ilk 4 takım bizim bütçemizin 5-6 katıyla oynuyor. Bu takımların dışındaki kulüplerin bütçeleri hemen hemen aynı. Bu takımlar arasında da kim birlik, beraberlik ve takım ruhunu daha çok yakalarsa o başarılı oluyor. Biz geçen yıl tüm yönetim ve takım olarak 5'inciliğe çok inanmıştık ve bunu başardık.''

Takımlar arasındaki bu farklılıkların olumlu etkisinin olduğunu ifade eden Önder Bülbüloğlu, '' Daha yukarıların olduğu yerlerde rekabet vardır. Ligde büyük takımların olması sporcunun hedefini büyütüyor. Bu da oyuncu kalitesiyle birlikte kulüplerin de kalitesini yükseltiyor'' dedi.

"AVRUPA KUPALARINDA ENTERESAN BİR KURA ÇEKTİK"
Bu sezon bayanlar voleybolda kulüp tarihinde ilk kez Avrupa kupalarına katılacaklarını anlatan Bülbüloğlu, kupalardaki hedefleri hakkında şunları söyledi:

''Avrupa kupalarında enteresan bir kura çektik. İlk turu geçtiğimiz zaman Fenerbahçe ile karşılaşacağız. Amacımız Belçika takımını yenip ilk turu geçebilmek ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek. Bu yıl bizim Avrupa kupalarını öğrenme yılımız olacak.''

Sırp antrenör Velibor Ivanovic ile ikinci sezonu geçireceklerini dile getiren Bülbüloğlu, bu yıl bu tecrübe ve kenetlenmeyle daha da başarılı olacaklarına inandığını kaydetti.

Bülbüloğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Kulüp başkanı olarak takımlarımı ayırt etmem mümkün değil ama bayan voleyboluna ayırdığımız bütçe erkeklerinkinin 3 katı kadar. Bu, takımların seyirci ve basından gördüğü ilgiyle de çok alakalı bir durum. Bayan voleybolu Türkiye'de erkek voleybolundan daha popüler.''

Sayfa Yükleniyor...