Torul Gençlerbirliği rest çekti!

Aroma Voleybol Erkekler Birinci Ligi ekiplerinden Torul Gençlerbirliği'nde başkan Evren Evrim Özdemir, maddi destek bulamazlarsa play-off'a katılmayacaklarını söyledi.

NTV Spor 04.04.2012 - 12:03

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'nde yer alan Torul Gençlerbirliği'nin kulüp başkanı Evren Evrim Özdemir, "Biz play-off maçlarına elimizden geldiği kadar hazırlanacağız, ancak gerekli maddi desteği göremezsek katılmayı düşünmüyoruz" dedi.

Özdemir, 16-17 Nisan tarihlerinde Çanakkale'de yapılacak play-off karşılaşmaları için hazırlıklarının sürdüğünü belirterek, "Yapılacak karşılaşmalar sonrasında grubumuzda son 2'ye kalmak istiyoruz" diye konuştu.

Maçlarda tüm güçlerini ortaya koyacaklarını ifade eden başkan Özdemir, "Şu anda tam kadro çalışamıyoruz. Çünkü, oyuncularımıza 3 aydır maaş ödeyemiyoruz. Türk oyuncularımızı candan kutluyorum. Maaşları ödenmemesine rağmen şu anda tam kadro idmanlara çıkıyorlar. Yapacağımız mücadelede bize destek olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Yabancı oyuncularımız Pedro ve Victor ise Türk oyuncuları gibi değil. Çünkü, onlar Brezilya'dan para kazanmak için geldiler. Üç aylık maaşlarını ödeyemediğimiz için sadece ısınma hareketlerine katılıp idmanı terk ediyorlar. Buna rağmen yabancı oyuncularımız olmasa da play-off maçlarına hazırlığımızı sürdürüyoruz. Maddi imkanlarının çok kısıtlı olduğunu dile getiren Evren Evrim Özdemir, "Gümüşhaneli iş adamlarımızı, herkesi bize destek olmaya çağırıyoruz. Biz play-off maçlarına elimizden geldiği kadar hazırlanacağız, ancak gerekli desteği göremezsek katılmayı düşünmüyoruz. Oyuncuya maaş ödemediğiniz takdirde Çanakkale'ye gitmenin de hiçbir mantığı olduğunu düşünmüyoruz. Maaş ödemediğiniz bir takımı Çanakkale'ye götürüp, ondan nasıl mücadele beklersiniz? 12 Nisan'a kadar Torul'da hazırlığımızı sürdüreceğiz. Bugüne kadar elimizden geleni yaptık, bundan sonra söz büyüklerin, onları bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Vefa Yılmaz ise kendilerinin play-off karşılaşmalarına hazırlandıklarını belirterek, "Biz bugüne kadar elimizden geleni yaptık. İlk 8 takım arasındayız ve play-off'a kaldık. Play-off'ta elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Takım arkadaşlarımızla birlikte hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Umarım herkes için hayırlısı olur, güzel bir play-off yaşarız" ifadelerini kullandı.

Mücadele edecekleri grupta Maliye Milli Piyango, Galatasaray Yurtiçi Kargo ve Halk Bankası olduğunu ifade eden Yılmaz, "Grubumuzda en güçlü ve yatırım olarak en pahalı takım Halk Bankası. Diğer üç takımın şanslarının eşit olduğunu düşünüyorum. Orada yakalanan hava, üç günlük mücadelede sergilenen oyun ikinci takımı belirleyecektir. Büyük ihtimalle Halk Bankası birinci olur. İnşallah ikinci takım da biz oluruz, elimizden geleni yapacağız" dedi.

Sayfa Yükleniyor...