"Yenemeyeceğimiz hiçbir takım yok"

Olimpiyat Beşincisi ve Avrupa üçüncüsü Filenin Sultanları'nın en önemli oyuncularından Ebrar Karakurt, gelecekten umutlu. Rakiplerin Milli Takımdan çekindiğini söyleyen Karakurt, "Dünyanın en iyileri dediğimiz takımlara kafa tutup onları rahatlıkla yenen bir takım olduk. Yenemeyeceğimiz hiçbir takım yok" dedi.

NTV Spor 04.09.2021 - 22:28

Ebrar Karakurt, Sporlig Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Ekrekli'ye kariyeri ve milli takım için açıklamalar yaptı. İşte milli yıldızın sorulara verdiği yanıtlar: 

Milli takımın değişmez oyuncularından birisin Vakıfbank ve Türk Hava Yolları'nda oynadın kendini çok geliştirip İtalya'ya transfer oldun hedefin nedir?

Öncelikle Milli Takımdaki yerimi daha da sağlamlaştırmak istiyorum. Daha sonrasında dünyanın farklı ülkelerinde de voleybol oynamak istiyorum. İtalya, Brezilya veya Asya ligi gibi farklı voleybol sistemlerini görmek istiyorum.

Türk voleybolu senin gözünde Avrupa'nın neresinde?
Bence kesinlikle rakip takımlar bizimle oynarken çekiniyorlar. Çünkü sürprizlere dolu bir takımız. Bazen bazı maçlarda biraz tutarsız oynayabiliyoruz. Ama rakip takımlar kesinlikle bize karşı oynarken çok çekiniyorlar ve dünyanın en iyi takımları dediğimiz takımlara kafa tutup onları rahatlıkla yenen bir takım olduk.

"YENEMEYECEĞİMİZ HİÇBİR TAKIM YOK"
Her takımla başa baş mücedele ediyorsunuz bunun sırrı ne?

Biz her zaman elimizden gelen mücadeleyi sahaya yansıtmaya çalışıyoruz; bu da skora yansıyor. Yani iyi mücadele ediyoruz, bunu söyleyebilirim. Kesinlikle yenemeyeceğimiz hiçbir takım yok ve her takmlada başa baş mücadele edip izleyenelere iyi voleybol izlettirmek isityoruz.

SORUMLULUK ALMAKTAN HİÇ ÇEKİNMEDİM
Ben sorumluluk almayı seven bir oyuncuyum. Sorumluluk almaktan hiç bir zaman çekinmedim ve çekinmeyeceğim. Takımda kritik yerlerde topun bana gelmesi ve sorumluluk alabildiğimi görmek beni çok mutlu ediyor. Neslihan abla (Demir Güler) gibi iyi, başarılı olacağımı düşünyorsanız bu bana gurur verir. Eğer böyle birşey düşünüyorsanız ne mutlu bana. Uzun yıllar ülkemi, ay-yıldızlı bayrağı temsil etmeyi çok isterim. Sorumluluk alabiliyorsam bi nebze de olsa takımıma fayda sağlıyorsam ne mutlu bana.
Boynunda kurt dövmesi var. Soyadından kaynakladığı için mi kurt dövmesi yaptırdın?
Evet soyadımdan dolayı kurt dövmesi yaptırdım.

GENÇ ARKADAŞLARA TAVSİYEM ÇOK ÇALIŞMALARI

Gelecek nesiller tavsiyem çok calışsınlar. Hedefleri sandıkları kadar uzak değil, ben 18 yaşından beri burada oynuyorum. Ufakken benim içinde gerçekten çok uzak bir hedef gibi gözüküyordu ama öyle değil. Kesinlikle çok çalışmaya devam etsinler. Bu ülkenin başarılı gençlere ihtiyacı var. Çok teşekkürler bu keyifli sohbet için.

Sayfa Yükleniyor...